AMED TIMES- WhatsApp, kullanıcıların sohbetlerinin güvenliği konusundaki hassasiyetini artırmak için yeni bir özellik deniyor. WhatsApp Android beta sürümünde, bir konuşma ekranı içindeki kişi veya grup adının altında yeni bir uçtan uca şifreleme göstergesi görülmeye başlandı. Bu gösterge, kullanıcıların sohbet pencerelerinde bir mesajın olduğunu görmelerini sağlayacak ve uçtan uca şifrelemenin aktif olduğunu belirtecek Bu özellik şu anda belirli bir beta test grubu için mevcut olsa da, kısa bir süre içinde daha fazla kullanıcı için yayınlanması bekleniyor. WABetaInfo, bu özelliği ilk kez ocak ayında fark etmişti. Gösterge, diğer kullanıcıların son görülme ayrıntılarını gördüğünüz yerde kısa bir süre için görülecek ve kullanıcıların uçtan uca şifreleme ile güvene alınmış sohbetleri kolayca bulmalarını sağlayacak.

Bu kısa süren an bittiğinde, gösterge son görülme göstergesinin yerini alması için zamanla kaybolacak. WhatsApp, kullanıcıların şifreli sohbetler hakkında bilgilendirilmesi için kişi adının altında küçük bir durum gösterme yaklaşımını benimseyerek, şifreleme hakkında bilgiyi yaymak için akıllıca bir adım atmış olacak.

WhatsApp, uzun zamandır sohbetlerin ve video görüşmelerinin uçtan uca şifrelemesini sağlıyor ve şifreleme göstergelerinin görünürlüğünü sürekli olarak artırıyor. Platformda, sohbetlerin yanı sıra durum güncellemelerinin bile uçtan uca şifrelendiğini belirtmek önemlidir. Bu adımlar, WhatsApp kullanıcılarının iletişimlerinin güvenliğini ve gizliliğini sağlamak için yapılan sürekli çabalardan sadece birkaçı.

İnsanlar artık otomatik vitesli araç tercih ediyor İnsanlar artık otomatik vitesli araç tercih ediyor

Kaynak: Haber Merkezi