Yaz geldi kadın erkek demeden zayıflama telaşları başladı

Modern yaşamın getirdiği hareketsiz yaşam tarzı ve paketli gıda tüketimi, kadın-erkek demeden birçok kişinin bölgesel ve tüm vücut yağlanmasını artırıyor. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre, dünya genelinde obezite oranları %20,2 seviyesine ulaştı.

Cinsiyet olarak değerlendirdiğimizde 2023 yılında kadınların %23,6'sının obez ve %30,9'unun obez öncesi; erkeklerin ise %16,8'inin obez ve %40,4'ünün obez öncesi olduğu görüldü.  Bu oranların her sene artış gösterdiği gözlemlenmektedir. Hal böyle olunca ülkemizde bu konuyla alakalı cerrahi müdahaleler ve medikal müdahaleler ciddi miktarda arttı. 

Obezite ve fazla kilonun getirdiği sağlık problemleri de hayatımızı olumsuz etkiliyor. Genellikle hipertansiyon, karaciğer yağlanması, polikistik over sendromu, astım, uyku apnesi, diyabet, solunum zorluğu, migren gibi hastalıklar görülebiliyor.

Ben bir "Güzellik Koçu" olarak medikal cihazlardan destek alarak hassas bir danışan takibiyle; yaş, meslek, beslenme düzeni, spor, uyku düzeni, kan değerleri gibi konularla yakından ilgilenerek her danışanım için kişiye özel protokoller hazırlıyorum.  İşlem kalitesi ve takibiyle birçok kadın ve erkek danışanımızın aynalarla barışmasına ve sosyal hayatlarında özgüvenle ilerlemelerine vesile olmak benim için en büyük gurur ve mutluluk kaynağıdır. 

Kadınlarda ve az da olsa erkeklerde de görülen selülit sosyal hayatı etkileyen bir kabusa dönüştü.  Selülitin başlıca sebepleri; hormonal değişiklikler, genetik faktörler, kilo alımı- verimi, sağlıksız beslenme ve yoğun tuz kullanımıdır. Ayrıca çok fazla oturmak da selülite sebep olabiliyor. Özellikle masa başı çalışmak, kan akışını yavaşlatmakta ve bu şekilde çalışanlarda selülit oluşmasında önemli rol oynamaktadır. Bizler de düzenli yapılan işlemlerle hem sorunlu bölgeye yapılan müdahale ile zayıflama sağlayıp hem de selülit masajları ile kan akışını hızlandırıp lenf kanallarını açıyoruz. Bu sayede vücut toksin atarak arınıyor.

Teknolojinin gelişmesi ile uzman bilgileri de eklenerek vücudun her bölgesine ve her danışana özel protokol hazırlayabiliyoruz. Siz kıymetli danışanlarımızdan işlem yaptıracağınız uzmanın gerekli eğitimleri alıp, alanında donanımlı ve tecrübeli olmasına özen göstermenizi rica ediyorum.