Lazer epilasyon işlemi, basit bir işlem gibi görünse de, aslında ciddi uzmanlık, bilgi ve deneyim gerektiren, aksi takdirde olumsuz sonuçlar doğurabilecek medikal bir işlemdir.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak isteyenlerin sıkça tercih ettiği lazer epilasyon, artan talepten dolayı, son yıllarda mantar gibi türeyen epilasyon merkezlerinde maalesef çalıştırılan sözde güzellik uzmanları tarafından insanların mağdur edilmesine ve güzellik sektörünün saygınlığını kaybetmesine neden olmuştur.

Merdiven altı olarak tabir edilen bu işletmelerde düşük kaliteli cihazlarla ve eğitimsiz kişilerce yapılan işlemler, normalden daha uzun sürecek ve çoğu zaman sonuçsuz kalacaktır. Bu tip işletmelerde yapılan lazer epilasyon uygulamaları sonucunda ciddi yanıklar ve kalıcı izler oluşabileceği konusunda insanları uyarmak isterim. Oysaki doğru bir işlemle yapıldığında, lazer epilasyonun hem estetik hem de sağlık açısından birçok faydası vardır.

Lazer epilasyonun doğru bilinen yanlışlarından biri, %100 sonuç veren bir işlem olduğu düşüncesidir. Maalesef, birçok lazer epilasyon merkezi, bitiş garantili işlem sözü vererek yanlış bir pazarlama stratejisi izlemektedir. Ancak vücudumuzdaki tüylerin epidermis ve iç organlarımız için birçok faydası vardır. Lazer epilasyon uygulamaları, estetik, sosyal ve ruhsal açıdan bizleri rahatsız eden koyu ve kalın kıllar için ideal bir işlemdir.

İnsanlarımızın mağdur olmaması için lazer epilasyon yaptıracakları merkezi, uzmanı ve cihazı iyi araştırmaları gerekmektedir. İşin ehli, belgeli, diplomalı, ruhsatlı ve güzellik uzmanları odasına kayıtlı güzellik merkezlerinden işlem almanızı tavsiye ediyorum. Böylece hem istenmeyen tüylerden kurtulabilir hem de güvenli ve sağlıklı bir hizmet alabilirsiniz.

Sonuç olarak, lazer epilasyon işleminin doğru ellerde ve uygun şartlarda yapılması büyük önem taşır. Bu konuda dikkatli ve bilinçli olmak, hem estetik hem de sağlık açısından olumlu sonuçlar elde etmenizi sağlar.