AMED - Hindistan'da etkisini sürdüren aşırı sıcaklar nedeniyle can kaybı 43’e yükseldi. Başkent Yeni Delhi’de 52.9 derece ile tüm zamanların sıcaklık rekoru kırıldı.

O ülkede başörtüsü yasaklandı: Yasaya uymayanlara para cezası kesilecek O ülkede başörtüsü yasaklandı: Yasaya uymayanlara para cezası kesilecek

Hindistan’da yüksek hava sıcaklıkları nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 43’e yükseldi. Başkent Yeni Delhi’de ise 52.9 derece ile tüm zamanların sıcaklık rekoru kırıldı.

Hindistan, aşırı sıcaklarla mücadele ediyor. Ülkenin farklı bölgelerinde etkisini sürdüren sıcak hava dalgasında can kaybı artıyor. Yetkililerin açıklamalarına göre, sıcak hava nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 43’e yükseldi.

Sıcaklık 47 Derecenin Üzerine Çıktı

Bihar’da 10’u seçim görevlisi olmak üzere 19, Odisha’da ise 10 kişi yaşamını yitirdi. Jharkhand eyaletinde perşembe günü sıcaklığın 47 derecenin üzerine çıkmasının ardından en az 4 can kaybı yaşandı. Hindistan’ın orta eyaletleri Madhya Pradesh’te 2, Uttar Pradesh’te 2 kişi hayatını kaybetti. Batıdaki Rajasthan eyaletinde ise 5 can kaybı yaşandı. Başkent Yeni Delhi’de ise 52.9 derece ile tüm zamanların sıcaklık rekorunun kırıldığı çarşamba günü 40 yaşındaki bir işçi yaşamını yitirmişti.

Kaynak: İHA