Umut Nayir son on yılın öne çıkan yerli futbolcularından birisidir. Birçok takımın formasını giymiş, birçok takımla başarılar yakalamış olan futbolcu, Türkiye Milli Futbol Takımı'nda da boy göstermiştir. Kendisi özel hayatıyla da gündeme gelmektedir. Umut Nayir'in eşi Enfal Diner kimdir sorusunu da bundan ötürü sık sık arama motorlarında görmekteyiz.

Üç yıldır evli olan Umut Nayir-Enfal Diner çifti mutlu bir evlilik geçirmektedir. Umut Nayir kariyerini sürdürürken Enfal Diner de bir yandan kendi hayatına devam etmekte, bir yandan da eşine destek vermektedir. Kendisi özellikle sosyal medya kanalları üstünden çok sık gördüğümüz bir isim konumundadır.

Enfal Diner Kimdir 1

Umut Nayir'in Eşi Enfal Diner Kimdir?

Enfal Diner, yeni nesil mesleklerden biri olan "Influencer" mesleğini yürütmekte olan genç bir kadındır. Instagram hesabı üstünden çeşitli markaların tanıtımını yapmakta olan Enfal Diner, kendi markasına da sahiptir.

Umut Nayir'in Eşi Enfal Diner Kimdir sorusunun cevabı ise şu şekildedir:

1994 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Enfal Diner iki kardeşin küçüğüdür. Kendisinden iki yaş büyük bir ağabeyi bulunmaktadır. Babası ise Katar'da ikamet etmektedir.

Enfal Diner'in çocukluk hayali mimar olmaktır. Bu nedenle lise eğitiminin ardından Işık Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü'nde eğitim görmüştür. 2013 yılında üniversiteye başlayan Enfal Diner, beş yıllık eğitimin ardından mezun olarak mesleğine başlamıştır. Enfal Diner ne mezunu sorusunun cevabı da İç Mimarlık Bölümü olarak verilebilir.

Enfal Diner'i kamuoyu 2017 yılında tanımıştır. Bu yıllarda üniversiteyi yeni bitirmekte olan Enfal Diner Gözüm Sende isimli evlilik programına katılarak ilk kamera tecrübesini yaşamıştır.

2019 yılında kendisine bir YouTube hesabı açan Enfal Diner, ilk olarak "video blog" yani "vlog" vasıtasıyla kendi hayatından kesitleri insanlarla paylaşmıştır. Bu videolar izleyici kitlesi tarafından sevilmiş, Enfal Diner de yeni videolarla kitlesini sürekli büyüterek tanınırlık kazanmıştır.

Enfal Diner'in tek işi video yayıncılığı veya iç mimarlık değildir, kendisi 2024 yılının başlangıcında moda tasarımı işine de girmiştir. Anfy isimli bir marka kuran Enfal Diner, yavaş yavaş bu işte de ilerlemektedir. Anfy satışlarını internet sitesi üstünden gerçekleştirmektedir, merkezi ise İstanbul'un Kağıthane ilçesinde bulunmaktadır.

Enfal Diner şu anda YouTube hesabında 73.500 aboneye sahiptir. Instagram hesabını ise 231.000 kişi takip etmektedir. Kendisi sosyal medyada en bilinen "Influencer" mesleği sahibi arasında yer almaktadır.

Enfal Diner Umut Nayir İlişkisi

Umut Nayir eşi Enfal Diner kimdir sorusunun yanı sıra ikilinin ilişki süreçleri hakkında bilinenleri de aktaralım.

2019 yılında Umut Nayir ile tanışan Enfal Diner, kısa süre sonra ünlü oyuncuyla yeni bir aşka yelken açmıştır. Çift, iki yıl boyunca beraber yaşadıktan sonra 2021 yılında nişanlanmış, akabinde de evlenmişlerdir.

Enfal Diner evlilik programına katılmış birisi olarak Umut Nayir ile ilişkisinde gerçek aşkı tam anlamıyla bulmuştur.

2 Eylül 2021 tarihinde evlenen çift, yaklaşık üç senedir evlidir. Nayir çiftinin Azzuri isimli bir erkek çocuğu vardır. Enfal Diner eşi ile sık sık yan yana görüntülenmektedir.

Çift evliliklerinde büyük bir trajedi de yaşamıştır. 2023 yılında ikinci çocuğuna hamile kalan Enfal Diner, nispeten sıkıntılı bir hamilelik geçirmekteydi. Hamileliğin on altıncı haftasında maalesef Enfal Diner kızını kaybetti.

Kayıp haberini duyurduğu açıklamada Enfal Diner, "Dün doktor kontrolüne gittiğimizde 16 haftalık bebeğüimizin kalbinin durduğunu öğrendik. Bugün vedalaştık kızımızla. Bize ve acımıza saygı gösterip gerekli hassasiyeti göstermenizi umuyoruz." ifadelerini kullandı.

Enfal Diner Kimdir 2

Umut Nayir Kimdir?

Yazımızın konusu "Umut Nayir'in eşi Enfal Diner kimdir" şeklinde, ancak yine de önemli yerli futbolcularımızdan Umut Nayir'i de kısaca tanıtmakta fayda var.

Mehmet Umut Nayir 28 Haziran 1993 tarihinde Kayseri'de dünyaya geldi. Futbola 16 gibi geç bir yaşta İstanbul ekiplerinden Albayrakspor ile başladı. Burada dikkat çekmesinin ardından MKE Ankaragücü'ne transfer oldu.

19 yaşında Ankaragücü ile profesyonel kariyerine adım atan Umut Nayir henüz ilk yıllarından itibaren dikkat çekti. 2012-2015 sezonları arasında Ankaragücü formasını terleten Umut Nayir, takımına 30 gollük bir fayda sağladı.

2015 yılında Osmanlıspor'a transfer oldu. Osmanlıspor kendisini ilk olarak Yeni Malatyaspor'a, sonra da Göztepe'ye kiraladı. Göztepe yıllarında patlama yapan oyuncu, İzmir ekibiyle 28 maçta 13 gol attı. O sene Göztepe play-off maçları sonucu Süper Lig'e çıktı.

Göztepe dönemi sonrası Osmanlıspor kendisini bu kez eski kulübü olan Ankaragücü'ne kiraladı. 2017-2018 sezonunu Ankaragücü ile geçiren Umut Nayir, 29 maçta 14 gol ile bu kez eski takımının Süper Lig'e çıkmasına katkı yaptı.

Hasan Can Kaya'nın eski sevgilisi evlendi Hasan Can Kaya'nın eski sevgilisi evlendi

2018-2019 sezonunu Bursaspor'da kiralık geçiren oyuncu, 2019-2020 sezonunda Beşiktaş'a transfer oldu. 2020-2021 sezonunu kiralık olarak Hırvatistan takımı Hajduk Split'te geçirdi. 2021-2022 sezonunda ise Giresunspor'da oynadı.

2022-2023 sezonunda Ümraniyespor'a kiralanan Umut Nayir, 31 maçta 17 gol atsa da Ümraniyespor'un küme düşmesine engel olamadı. Yine de bu başarısı kendisine Fenerbahçe kapısını açtı.

Şu anda Fenerbahçe forması giymekte olan Umut Nayir, geçen yılın ikinci yarısını kiralık olarak Pendikspor'da geçirdi.

Umut Nayir, 2021 yılının Eylül ayından beri Enfal Diner ile evlidir. Umut Nayir’in eşi Enfal Diner bir Influencer ve moda tasarımcısıdır.

Editör: Alp Editor