AMED - Yaz aylarına girilmesiyle Türkiye’nin birçok bölgelerinde sıcaklıklar artarken, Van ise hala karla mücadele ediyor.

Yaz aylarına girilmesiyle Türkiye’nin batı bölgelerinde yaz sıcaklıkları yaşanırken, Van ise 5 metreyi bulan kar yağışıyla mücadele etti. Van Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Gürpınar ilçesinde bulunan 3 bin 200 rakımlı Çalyan ve Feraşin yayla yolunda, yer yer 5 metreyi bulan karı temizleyerek geçen hafta yolu ulaşıma açtı.

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, kent merkezine yaklaşık 140 kilometre uzaklıktaki bu bölgede hummalı bir çalışma yürüttü. Çalyan ve Feraşin yayla yolunda yer yer 5 metreyi bulan karı temizleyen ekipler, yayla göçü öncesinde yolları açarak vatandaşların daha rahat bir şekilde yaylaya ulaşmalarını sağladı.

Kene Sivas’ta 25 yaşındaki gencin ölümüne sebep oldu Kene Sivas’ta 25 yaşındaki gencin ölümüne sebep oldu

“Vatandaşlarımızın herhangi bir sıkıntı yaşamamaları için çalışma yapıyoruz”

Coğrafi anlamda zorlu bir noktada çalışma yaptıklarını belirten iş makinesi operatörü Senar Dolaz, “Burası Çalyan-Feraşin yayla yolu. Yaklaşık 3 bin 200 rakımda çalışıyoruz. Haziran ayının başlarında vatandaşlarımız hayvanlarını yaylaya çıkarmaya başlıyorlar. Bizler de Van Büyükşehir Belediyesi Gürpınar Kırkgeçit Şantiye Şefliği olarak vatandaşlarımızın herhangi bir sıkıntı yaşamamaları için çalışma yapıyoruz. 2 iş makinesi ve 6 personelle iki gündür devam eden çalışmamızı bugün tamamlamayı planlıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: serhatnews.