Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en önemli şehri olan Diyarbakır ve Ankara arasında trafik akışı dönem dönem çok yoğun olabiliyor. Özellikle bayram ve tatil zamanlarında iki şehir arasında uçakla, arabayla, otobüsle seyahatler gerçekleşebiliyor. Mesafeyi merak eden yolcular için Diyarbakır Ankara arası kaç km sorusunu tüm seçenekler için yanıtlıyoruz.

Ankara ve Diyarbakır arasındaki yolculuk mesafeleri havayolu ve karayolu için farklılık göstermektedir. Özellikle Diyarbakır Ankara arası kaç saat sürüyor sorusunun yanıtı otobüs, uçak, tren ve araba gibi araçlar için farklıdır. Ek olarak Ankara Diyarbakır Kulp arası kaç km sorusu da merak edilebiliyor. Tüm seçenekleri araştırdık ve sizler için derledik…

Diyarbakır - Ankara Kaç Kilometre?

Şehirlerarası yolculuklarda seyahat eden kişiler, yolculuk mesafesinin ne olduğunu, ayrıca kaç saatte ulaşım sağlanacağını merak ediyor. Diyarbakır ve Ankara gibi iki önemli şehir arasında nüfus yoğunluğu fazla olduğundan dolayı trafik akışı zaman zaman artabiliyor. Bu dönemlerde Diyarbakır Ankara arası kaç km sorgusu sıklıkla araştırılmaktadır.

Diyarbakır Ankara Arası Kaç Km (2)-1

Diyarbakır Ankara arası kaç kilometre şeklinde araştırma yapıyorsanız verilecek yanıtların güzergahlara göre farklılık gösterdiğini belirtelim. İki şehir arasında tren yolculuğu için çok uzun süre gerekirken, en hızlı ulaşım aracı olarak uçak ön plana çıkıyor. Diyarbakır – Ankara arası mesafeyi farklı alternatiflere göre inceleyelim.

Diyarbakır Ankara Arası Kaç Km? Farklı Güzergahlar…

Diyarbakır ile Ankara arasında otobüsle, arabanızla ya da uçak ile seyahat yapacaksanız, farklı güzergahlar ve mesafeler söz konusu olmaktadır. Özellikle Kulp örneğinde olduğu gibi ilçe merkezlerinden hareket edecekseniz, mesafe artabilmektedir. Diyarbakır Ankara arası kaç kilometre sorgusunu bu alternatiflere göre değerlendirelim.

Diyarbakır Ankara arası kaç km? İşte yanıtı:

 • Diyarbakır’dan hareketle Adana üzerinden Ankara’ya ulaşacak yolcular, bu yolculukta yaklaşık olarak toplam 1.019 km mesafe gitmektedir.
 • Diyarbakır’dan hareket ederek sırasıyla Malatya, Kayseri ve Kırşehir üzerinden Ankara’ya ulaşacak yolcular için geçerli olan mesafe 903 km’dir.
 • Ankara Diyarbakır Kulp arası kaç km sorgusu için Adana güzergahında 1.129 km, Malatya güzergahında 974 km geçerlidir.

Otobüsle ve arabayla Diyarbakır Ankara arası kaç km sorusunu yanıtladık. Şimdi detayları inceleyelim…

Ankara Diyarbakır Kulp Arası Kaç Km?

Diyarbakır Ankara arası kaç kilometre sorgusu için aynı zamanda ilgili şehirlerin ilçeleri de araştırmaya konu olabilmektedir. Bu konuda en çok merak edilen seçenek Diyarbakır’ın Kulp ilçesi ve Ankara arasındaki mesafedir. İşte detaylar…

Diyarbakır Ankara Arası Kaç Km (1)-1

Ankara Diyarbakır Kulp arası kaç km? İşte yanıtı:

 • Diyarbakır Kulp’tan hareketle sırasıyla Şanlıurfa, Gaziantep, Adana, Niğde ve Ankara güzergahını takip ederseniz yaklaşık mesafe 1.129 km olmaktadır.
 • Diyarbakır Ankara arası kaç km sorgusunda Kulp ilçesinden yola çıkarak sırasıyla Malatya, Kayseri ve Kırşehir üzerinden ulaşım sağlarsanız yaklaşık mesafe 974 km’dir.

Diyarbakır’dan Ankara’ya yolculuk mesafesi, güzergah farklılıklarına göre değişiklik gösterebilecektir. Bu nedenle otobüsle ya da arabayla yolculuk yapacak kişiler, öncesinde belirlediği rota üzerinden hesaplama yapmalıdır.

Diyarbakır Ankara Arası Kaç Saat Sürüyor?

Diyarbakır Ankara arası kaç km sorusunu yanıtladık. Şimdi otobüsle, uçakla, trenle ya da özel aracınızla yapacağınız bu yolculuğun süresini hesaplayacağız. Şehirlerarası yolculuk süreleri araç tipi, yol mesafesi ve yapılan hız ile alakalı olarak değişmektedir.

Diyarbakır Ankara Arası Kaç Km (2)

Diyarbakır Ankara arası kaç saat sürüyor? İşte yanıtı:

 • Otobüsle: 14 saat
 • Uçakla: 1 saat 25 dakika
 • Arabayla: 9 – 10 saat arası
 • Trenle: 21 saat

Şimdi bu yolculukların mesafesini ve süresini detaylı olarak inceleyelim…

1- Diyarbakır Ankara Arası Uçak ile Kaç Saat?

Diyarbakır Ankara arası kaç km sorusunda olduğu gibi süre hesaplamasında da uçak, en avantajlı araç konumundadır. Kısa mesafe ile ulaşım imkanı sağladığı gibi aynı zamanda hızlıca istediğiniz noktaya varabilirsiniz. Diyarbakır ile Ankara arası uçakla kaç saat sorusunu yanıtlayalım.

Diyarbakır Ankara Arası Kaç Km (1)

Diyarbakır Ankara arası uçak ile kaç saat? İşte yanıtı:

 • Diyarbakır Havalimanı’ndan Ankara Esenboğa Havalimanı’na düzenlenen uçuş seferlerinin süresi yaklaşık olarak 1 saat 25 dakikadır.

2- Diyarbakır - Ankara Otobüsle Kaç Saat?

Diyarbakır Ankara arası otobüsle kaç saat sorusunun yanıtı değişiklik gösterir. Çünkü iki şehir arasında farklı güzergahlara göre mesafe değişebilmektedir. Ayrıca otobüs firmaları mola vb. seçenekleri seferlere göre değiştirebilmektedir.

Diyarbakır Ankara arası otobüsle kaç saat sürüyor? İşte yanıtı:

 • Diyarbakır’dan Ankara’ya otobüsle yolculuk süresi güzergah ve firmaya göre değişmekle birlikte yaklaşık olarak 14 saattir.

3- Diyarbakır Ankara Arası Tren ile Kaç Saat?

Tren, diğer ulaşım araçlarına göre daha düşük hızda ilerlediği için yolculuk süresi olarak uzun süreler gerektirir. Bununla birlikte ucuz ulaşım araçları arasında yer aldığından dolayı birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Diyarbakır Ankara arası kaç km sorusunda olduğu gibi tren güzergahı da farklı olduğundan dolayı süreler artabilmektedir.

Diyarbakır Ankara Arası Kaç Km (4)

Diyarbakır Ankara arası tren ile kaç saat? İşte yanıtı:

 • Diyarbakır’dan Ankara’ya tren ile yolculuk yaptığınızda Malatya ve Sivas üzerinden ulaşım sağlarsınız. Bu yolculuk için öngörülen süre ise 21 saattir.  

4- Ankara Diyarbakır Arası Arabayla Kaç Saat?

Diyarbakır Ankara arası kaç kilometre sorusu haricinde, yolculuk sürelerini hesaplamak için kendi aracınızı da dahil edelim. Kendi aracınızla iki şehir arasında en kısa mesafe ile yolculuk yaptığınızda, süreler oldukça kısalmaktadır.

Ankara Diyarbakır arası arabayla kaç saat? İşte yanıtı:

 • Diyarbakır’dan Ankara’ya kendi aracınızla ortalama 100 km/sa hızla yolculuk yaptığınızda varış süresi yaklaşık olarak 9 – 10 saat civarında olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Diyarbakır Ankara arası kaç km sorusuna yönelik sıkça sorulan diğer soruları yanıtladık:

Diyarbakır Ankara uçak bileti fiyatları ne kadar?

Diyarbakır Ankara uçak bileti fiyatları 2024 Haziran ayında ortalama olarak 1.350 TL civarındadır.

Diyarbakır Ankara otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Diyarbakır Ankara otobüs bileti fiyatları 2024 Haziran ayında ortalama olarak 1.000 TL civarındadır.

Diyarbakır Ankara tren bileti fiyatları kaç TL?

Diyarbakır Adana Arası Kaç Km, Kaç Saat? Otobüs, Araba, Uçak… Diyarbakır Adana Arası Kaç Km, Kaç Saat? Otobüs, Araba, Uçak…

Diyarbakır Ankara tren bileti fiyatları 2024 Haziran ayında ortalama olarak 875 TL civarındadır.

Diyarbakır – Ankara arası yolculuklara dair deneyimlerinizi yorumlar aracılığıyla bizlere ulaştırabilir, düşüncelerinizi diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz.

Editör: Esra Editor