Esaret dizisinin başrol oyuncusu olan Mahassine Merabet, hem oyunculuğuyla hem de güzelliğiyle bir çok kişinin dikkatini çekiyor. Esaret dizisindeki Hira karakteriyle öne çıkan Faslı güzel, kendini Türk vatandaşlarına sevdirmeyi başardı.

Kariyerinde emin adımlarla ilerleyen Fas güzeli Mahassine Merabetin kim olduğu ise merak konusu oldu. Oyuncu estetikli mi ve sevgilisi var mı… Bu ve bunun gibi birçok sorunun cevabını sizler için cevaplamaya çalıştık.


Mahassine Merabet Kimdir? 

Güzelliğiyle ekranları süsleyen ünlü oyuncu Mahassine Merabet’in kim olduğu konusu oldukça araştırılıyor. İşte Esaret dizisinin Hira'sı hakkında merak edilenler...

Fransa’da doğup büyüyen Mahassine Merabet, 24 Ocak 1999’da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini Mohammed V Üniversitesi’nde Medya ve İletişim bölümünde tamamlamıştır.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra bir arkadaşı sayesinde Türkiye’ye gelmiştir. Türkiye'de ise Nişantaşı Üniversitesi Siyaset ve Uluslararası ilişkiler bölümünde yüksek lisans yapmıştır.

Muhassine Merabet Kimdir 2

Mahassine Merabet’in Türkçe bilip bilmediği de merak ediliyor. Esaret dizisinin Hira'sı Arapça, Türkçe, Fransızca ve İngilizce dillerini ileri seviyede biliyor. Güzel oyuncunun Arapça-Türkçe çevirmenliği yaptığı da bilinmektedir.

Üniversite’den mezun olmadan sunuculuk alanında tecrübe kazanmaya başlayan Muhassine Merabet, bir yandan da kamera önünde eğitim almıştır. Bu alanda kendini geliştirmeye devam eden Merabet, birçok reklam filminde de oynamıştır.

Reklam filmlerinde oynamasıyla ün kazanmaya başlayan güzel oyuncu dikkatleri üzerine çekmiştir. Bu nedenle Mahassine Merabet’in kim olduğu birçok kişi tarafından iyice merak edilmeye başlandı.

Muhassine Merabet Kimdir 4-1

İlk kamera önü deneyimini Esaret dizisinde yapan Merabet, aynı zamanda ilk kez başrol deneyimini de bu dizide yaşamıştır. Mahassine Merabet, bugünlerde Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Esaret dizisinde, Hira karakterini canlandırıyor.

Muhassine Merabet kimdir sorusuna oyuncunun hayatıyla ilgili bilgiler vererek başladık. Şimdi oyuncuyla ilgili merak edilen diğer detaylara geçelim.

Mahassine Merabet estetikli mi?

Başarılı oyuncu oynadığı dizilerin haricinde sosyal medyada paylaştığı fotoğraflarla da oldukça dikkat çekmekte.

Faslı güzel, sosyal medya hesaplarında iddialı fotoğraflar vermeyi seviyor. Bu nedenle her zaman olduğu gibi bazı sorular takipçilerinin aklına takılıyor. Merabet’in kimdir sorusunun yanında, Mahassine Merabet estetikli mi sorusu da bir o kadar merak edilmektedir.

Ancak Mahassine Merabet bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapmamıştır. Güzel oyuncu bu konuda bir açıklama yapmadığı için Mahassine Merabet estetikli mi sorusu yanıtsız kalmaktadır. Birçok kişi oyuncunun doğal güzel olduğunu düşünüyor.

Yıldız futbolcunun eşi intihara kalkıştı Yıldız futbolcunun eşi intihara kalkıştı

Muhassine Merabet Kimdir 3-1

Mahassine Merabet’in Sevgilisi var mı?

Güzel oyuncunun medeni durumu da en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Muhassine Merabet'in sevgilisi var mı araştırılıyor. Ancak ekranda binlerce kişiyi televizyon başına kilitleyen Muhassine Merabet, özel hayatına dair herhangi bir açıklamada bulunmamıştır.

Bu durumda Mahassine Merabet’in sevgilisi var mı sorusuna, şimdilik hayır diyebiliriz.

Mahassine Merabet Instagram Hesabı

Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullananMuhassine Merabet, Instagram hesabında yaptığı paylaşımlar ile takipçilerinin beğenisini kazanmakta.

Instagram’da @mahassine_merabet kullanıcı ismiyle paylaşımlar yapan oyuncunun 179 bin takipçisi bulunmaktadır.

Esaret Dizi Konusu Nedir?

Kanal 7’de ekranlara gelen Esaret dizisinin konusu da en az oyuncuları kadar merak ediliyor. Bu yıl ikinci sezonuyla ekranlarda olan dizi birçok izleyiciyi ekrana kitliyor. Hafta içi her gün yeni bölümü yayınlanan dizinin konusunu sizlerle paylaşıyoruz.

Kanal 7’de yer alan bilgilere göre dizinin konusu şöyle: Orhun, Demirhanlı ailesinin veliahtıdır. Kardeşi Nihan’ı kaybetmiştir ve onun ölümünden Selim’i sorumlu tutar. İntikamını almak için Selim’in peşine düşer ve bu sırada Selim’in kölesi olan Hira ile tanışır.

Muhassine Merabet Kimdir

Hira, ömrü boyunca kölelik altında yaşamış masum bir genç kadındır. Orhun bu durumu kabullenemez. Hira ve Orhun birbirlerinden çok farklı karakterlerdir. Ancak kader onları bir şekilde birbirine aşık edecektir.

Dizinin ikinci sezonu güncel olarak devam etmekte ve konusu da bu nedenle gelişmektedir.

Esaret Dizisi Oyuncuları

Esaret dizisinin Hira’sı Muhassine Merabet kim sorusunu cevaplamıştık. Esaret Hira kim merak edildiği kadar dizinin diğer oyucuları da merak ediliyor. İşte Esaret dizisi oyuncu kadrosu:

 • Cenk Torun – Orhun
 • Muhassine Merabet - Hira
 • Ali Yağız Durmuş – Selim
 • Yağmur Çelik – Nihan
 • Melahat Abbasova – Hira’nın annesi
 • Mustafa Şimşek – Orkun’un babası
 • Pervin Mert – Orhun’un annesi
 • Zeki Ocak – Hira’nın babası
 • Esra Demirci – Hira’nın arkadaşı
 • Bülent Ergün – Selim’in babası
 • Başak Durmaz – Selim’in annesi

Sıkça Sorulan Sorular

Esaret dizsi ne zaman final yapacak?

Kanal 7 ekranlarının sevilen dizisi Esaret 160. bölümünde sezon finali yapmıştır. Günümüzde dizi yeni bölümleriyle devam etmektedir. 

Esaret dizisi 2. Sezon olacak mı?

Ekranların sevilen dizisi Esaret 2. sezonuyla seyircilerle buluşmuştur.

Esaret dizisi Orhan kim?

Esaret dizisinin sevilen karakterlerinden biri olan  Orhan karakterini, Cenk Torun canlandırmaktadır.

Mahassine Merabet kimdir kaç yaşında?

Muahssine Merabet, Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Esaret dizisinde, Hira karakterini canlandıran Faslı oyuncudur. Başarılı oyuncunun 23 yaşında olduğu bilinmekte

Mahassine Merabet ne mezunu?

Muhassine Merabet, Muhammed V Üniversitesi Medya ve İletişim bölümünden mezun olmuştur.

Editör: Esra Editor