Temel Karamollaoğlu'nun acı günü Temel Karamollaoğlu'nun acı günü

AMED TIMES - AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu ile DEM Parti Erzurum Milletvekili Meral Danış Beştaş arasında tartışma yaşandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda grup başkanvekilleri yerlerinden söz alarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

O anlarda ise DEM Partili Beştaş ve AK Partili Ensarioğlu arasında gerilim yaşandı.

"Diyarbakır halkına, işe almak için ne kadar para aldığını soralım"

Kürsüye çıkıp konuşan DEM Partili Beştaş, "Galip Ensarioğlu, benim adımı vermeden basın üzerinde yapılan bir tartışmayı ifade etti. Evet, ben Diyarbakır'da kayyum olarak atanan valinin, yolsuzluk yaptığını, hırsızlık yaptığını ve Galip Bey'in de milletvekili olarak bunlara dair ilgisini söylemiştim. Çünkü kendisinin bana yönelik bir saldırısı vardı. Ama kendisinin cevabı olayı aydınlatmak yerine asla ağzıma almayacağım ve bir Kürt'e, bir erkeğe, bir insana yakışmayacak bir kavram kullandığı için 'Senin düzeyine düşmeyeceğim' dedim. Bunu burada kapatıyorum. Bütün Diyarbakır'a soralım, Galip Ensarioğlu'nun kayyum döneminde işe almak için ne kadar para aldığını, kaç kişiyi işe aldığını soralım Diyarbakır halkına" ifadelerini kullandı.

"İspat etmezsen şerefsizsin!"

AK Partili Ensarioğlu, kürsüde konuşan Beştaş'a sırasından bağırarak tepki gösterdi.

Beştaş ise, "Bak, yine 'şerefsiz' diyorsun, yine öyle diyorsun." diyerek Ensarioğlu'na karşılık verdi. Bunun üzerine Ensarioğlu, DEM Partili Beştaş'ın iddialarına değinip "İspat etmezsen şerefsizsin!" dedi. Sözler karşısında sinirlenen Beştaş, "Sensin şerefsiz, terbiyesiz!" diyerek Ensarioğlu'na tepki gösterdi.

Meclis Başkanvekili oturuma ara verdi

Beştaş ve Ensarioğlu arasındaki gerginliğe iki partinin vekilleri de katılınca Meclis'te tansiyon yükseldi.

Bağırışların, Genel Kurul'da yankılandığı o anlarda ise MHPli Meclis Başkanvekili Celal Adan, oturuma 10 dakika ara vermek zorunda kaldı.

Kaynak: Haber Merkezi