AMED TIMES - Ünlü DJ Mr. Dosso Dossi'nin 18 Mayıs'ta Diyarbakır'da vereceği konsere Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nden izin çıkmadığı iddia edildi. 

Hikmet Eraslan ( Mr. Dosso Dossi) sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Kamuoyuna duyurulur 18 Mayıs tarihinde Diyarbakır’da yapmayı planladığımız festivalimizde başta Diyarbakırlı hemşehrilerimle ve tüm müzik severlerle birlikte olmayı çok arzuluyorduk, maalesef yerel yönetimin( Belediye) uygun bulmaması nedeniyle konserimiz iptal edilmiştir. Yeni festival şehrini, tarihini ve sanatçıları en kısa zamanda sizlerle paylaşacağız." ifadeleri ile konserin iptal olduğunu duyurdu. 

Mr. Dosso Dossi kimdir? 
Hikmet Eraslan, 1971 yılında Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde doğan, turizm eğitimi alan ve sanata olan ilgisiyle bilinen bir iş insanıdır. Dosso Dossi Fashion Show'un (DDFS) yönetim kurulu başkanıdır ve İtalyan ressamlara ait eserlerin yoğunlukta olduğu bir koleksiyona sahiptir. Sanatın hayatın bir parçası olduğuna inanır ve DDFS fuarları aracılığıyla geniş kitlelere sanata ilgi duymalarını amaçlıyor. 
Bugüne kadar Türkiye’de en büyük moda ve müzik etkinliklerini gerçekleştiren Doğubayazıtlı işadamı ve kanaat önderi Mehmet Eraslan (Mehmed’e Meşarı)’nın oğlu iş adamı Hikmet Eraslan, “Mr. Dosso Dossi” kimliğiyle müzik tutkusunu yeni kliplere taşıyor. Hikmet Eraslan, bu kez bölge turizmine katkı sağlamak için “Ararat Sunset” adında özel bir DJ set hazırlamış ve Ağrı Dağı’nda 3 bin 200 metresinde klip çekmişti.