AMED TIMES  - Van Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı tarafından düzenlenen çok dilli konser, yurttaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Etkinlik, farklı dillerde seslendirilen şarkılarla izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.

Büyükşehir Belediyesi’nin halka yönelik gerçekleştirdiği ücretsiz kültür ve sanat programları devam ediyor. Her hafta birbiriden etkinlikleri yurttaşlar ile buluşturan Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, bu haftada ücretsiz çok dilli konser düzenledi. 

En düşük emekli aylığı açıklandı: İşte gelen zam! En düşük emekli aylığı açıklandı: İşte gelen zam!

Düzenlenen konsere Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Neslihan Şedal’in yanı sıra, belediye meclis üyeleri, daire başkanları ve çok sayıda yurttaş katıldı.

Nuda (Hacıbekir) Kültür Merkezi’nde düzenlenen konserde Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı sanatçıları birbirinden güzel Türkçe ve Kürtçe şarkıları müzikseverlerle buluşturdu. Sanatçıların seslendirdiği şarkılar izleyiciler tarafından beğeniyle dinlendi. 

Konser sonrası konuşan Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Neslihan Şedal, sanatçılara seslendirdikleri şarkılar için teşekkür ederek, bu tür etkinliklerin kente değer katığını, sanatsal faaliyetlerin yaz boyunca devam edeceğini ifade etti.

Konser sonunda Ahşap Kursu usta öğreticileri Eşbaşkanlar Neslihan Şedal ile Abdullah Zeydan’ın ahşap portrelerinin bulunduğu resimleri Eşbaşkan Şedal’e hediye etti.

Kaynak: Haber Merkezi