AMED TIMES - Söylediği şarkılar ile milyonların gönlüne taht kuran Sıla Gençoğlu 26 Nisan Cuma günü Diyarbakır’a gelerek burada konser verecek.

Yaptığı şarkılar ve sesi ile yaklaşık 17 yıldır Türkiye’de zirvede bulunan ünlü sanatçı Sıla, Cuma günü  Diyarbakır'daki Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi'nde sevenlerine konser verecek. Konsere katılımın yoğun olması bekleniliyor.

Sıla: Taşına, toprağına, canına kurban

Ünlü sanatçı 2 yıl önce de Diyarbakır’a gelmiş ve On gözlü Köprü üzerinden çektiği bir fotoğraf ile Diyarbakır’a duyduğu aşkı dile getirmişti.

Sanatçı “Büyülü bir şehir Diyarbakır. Defalarca geldim, her zaman da gönlümde haklı bir ateşle ayrıldım. Hiç sönmemesini diler insan bazı durumlarda. Sıcacık el sıkışmalar, en çok da utangaç bakışmalar… İlker’e dün anlatırken -ki bir dahaya mutlaka yan yana görmeliyiz dedik- Bu topraklardaki sır insanın kulağına susmanın azizliğini fısıldıyor sanki dedim. Ve fazla acı var, keder var. Ama sabrı da çok dedim. Dicle gibi. Bazen akan su bile kalp kırıyor. Tamamına ermek zor, daha çok gelmek, dahası görmek lazım. Şöyle bir şansımız oldu. Bize Kemal Varol rehberlik etti. Dilinde fener. Sohbet demliyken anlatılanlar gerçeğin ta kendisiydi ve tarafsızdı. Akşam ayrı. Coşkuyla, göz göze şarkı söylemek, dertleşmek ve eğlenmek gönüldeki tüm kalkanları indiriyor. Bu da kurdelesi oldu günün. Ne kadar teşekkür etsem azdır. Ayrılmadan evvel uğrayacağım birkaç yer daha var. Sonra yine geleceğim. Taşına, toprağına, canına kurban. Güler yüzüne hayran.” ifadelerini kullanmıştı.

Diyarbakır'da iki grup arasında silahlı kavga: 2 kişi yaralı Diyarbakır'da iki grup arasında silahlı kavga: 2 kişi yaralı

Kaynak: AMED TIMES