AMED TIMES- Üniversitenin ana giriş kapısı için, yapılan ihale sonucunda 11 milyon 171 bin TL’lik sözleşme yapıldığı iddia edildi.

Sigaraya indirim geldi Sigaraya indirim geldi

Kastamonu Üniversitesi, üniversiteye ana giriş kapısı yaptırmak için 4 Haziran 2024’te ve Tasarruf Tedbirleri Genelgesi’nden 18 gün sonra ihale düzenledi. İhale sonucu ana giriş kapısı için 25 Haziran 2024’te 11 milyon 171 bin TL’lik sözleşme yapıldı. Kapı 75 günde tamamlanacak. İhale kapsamında Kuzeykent Kampüsü ana giriş kapısının yanı sıra kapının elektrik, altyapı ve inşaat işleri de yer alıyor. Kapıda “Kastamonu Üniversitesi” yazısı ve Türk Bayrağı da olacak.

23 Mayıs 2019’da Kastamonu Üniversitesi rektörlüğüne atanan Ahmet Hamdi Topal, atanma belgesini bile almadan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı makamında, AK Parti Kastamonu milletvekili Metin Çelik’i de Meclis’te ziyaret etti. Topal ayrıca TÜGVA’ya da ziyarette bulundu. AK Parti Kastamonu Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Sayıkoğlu, AK Parti’li vekil Radiye Sezer Katırcıoğlu, AK Parti Kastamonu Kadın Kolları İl Başkanlığı da Rektör Topal’ı makamında ziyaret etmişti.

Kaynak: SÖZCÜ