AMED TIMES - Cumhuriyet gazetesi yazarı, hukukçu, gazeteci ve oyuncu Ali Sirmen 84 yaşında hayatını kaybetti.

Türk sanat müziği bestekârı ve keman sanatçısı Sadi Işılay'ın torunu olan Ali Sirmen, bir süredir İstanbul'da bir hastanede tedavi görüyordu.

Taksim’de kutlamalara izin çıkmadı Taksim’de kutlamalara izin çıkmadı

Sirmen'in cenaze programı henüz paylaşılmadı.

Ali Sirmen kimdir?

Türk sanat müziği bestekârı ve keman sanatçısı Sadi Işılay'ın torunu olan Ali Sirmen, 10 Kasım 1939 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Sirmen, 1966 yılında Akşam gazetesinde köşe yazarlığına başladı.

Yeni Ortam ve Milliyet gazetelerinde de köşe yazıları yazdı. 1972 yılında kurulan Barış Derneği'nin kuruluşunda yer aldı. İkinci Bahar televizyon dizisinde Antepli bir komiseri canlandırdı. Cumhuriyet adlı filmde ise, Cumhuriyet gazetesinin kurucusu olan Yunus Nadi Abalıoğlu'na hayat verdi.

SkyTürk kanalında Siyah-Beyaz isimli programın sunucularından biridir. Ayrıca Cem TV'de Süheyl Batum ile Ayıptır Söylemesi isimli tartışma programını sundu.

2015 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü'ne layık görüldü.

Yazar, sinema ve dizi oyuncusu olan Sirmen, aynı zamanda Cumhuriyet Vakfı’nda vakıf başkanvekiliydi.

Koronavirüse yakalanmıştı

Ali Sirmen, 25 Mart 2020’de koronavirüse yakalanmıştı. Hastaneye kaldırılan Sirmen, 4 Nisan 2020de koronavirüsü yenerek sağlığına kavuşmuştu.

Kaynak: Haber Merkezi