Dicle Elektrik'ten 3’üncü açıklama Dicle Elektrik'ten 3’üncü açıklama

AMED -  İlk Türk astronot olarak bilinen Alper Gezeravcı'nın da yer aldığı araç kaza yaptı. 

'Astronot' Alper Gezeravcı Kocaeli'de geçirdiği trafik kazasında yaralandı.

TEM Otoyolu'nun İzmit geçişi İstanbul istikametinde yaşanan kazada Gezeravcı ve iki kişinin daha yer aldığı araç bir otobüsle çarpıştı.

Kazada Alper Gezeravcı ve iki kişi yaralandı. Gezeravcı ile diğer yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. 

Alper Gezeravcı kimdir?

lper Gezeravcı, 1979’da Mersin’in Silifke ilçesinde doğmuş olup, babasının mesleği nedeniyle Türkiye’nin farklı illerinde büyümüştür.

Gezeravcı, İstanbul Hava Harp Okulu'nda Elektronik Mühendisliği alanında lisans eğitimini tamamlamış ve ardından Wright-Patterson Hava Kuvvetleri Üssü'ndeki Hava Kuvvetleri Teknoloji Enstitüsü'nde yüksek lisans yapmıştır.

Türk Hava Kuvvetleri'nde savaş pilotu olarak görev yapmış ve aralarında F-16'nın da bulunduğu birçok uçakta 15 yıllık uçuş tecrübesine sahip olmuştur. Ayrıca Türk Hava Yolları'nda yedi yıl kaptan pilot olarak görev almıştır.

Son olarak, Adana'daki 10'uncu Üs Komuta Birimi'nde Standardizasyon Filosu Akademik Kanat Komutanı olarak atanmış ve filonun standardizasyonu ve değerlendirilmesi, eğitim dokümanlarının düzenlenmesi, pilotların sınavlarının yapılması ve filo dokümantasyon standartlarının denetlenmesi gibi görevlerden sorumlu olmuştur.

Kaynak: Haber Merkezi