AMED -  Türkiye'de son dönemde silahlı şiddet olaylarında artış devam ederken, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, ruhsatsız silahlarla ilgili bir çalışma yapıldığını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Ali Gökçek Türkiye'de her geçen gün artarak devam eden silahlı şiddet sorununu Meclis gündemine taşıdı. İstanbul’da 17 yaşındaki bir çocuğun nasıl 10 bin lira karşılığında ruhsatsız silah edinebildiğini soran Gökçek, ruhsatsız silah kullanmanın cezasının düşüklüğüne dikkat çekti.

Tatil trafiği kabusa döndü: 68 ölü 9787 yaralı Tatil trafiği kabusa döndü: 68 ölü 9787 yaralı

 Türkiye'deki ruhsatsız silah sayısının ruhsatlı silah sayısını geçtiği iddialarını paylaşan Gökçek, “Bizim bir an evvel bu cezaları caydırıcı hâle getirmemiz lazım” dedi.

Gökçek'in ardından konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, İçişleri Bakanlığı'yla bu konuda kapsamlı bir çalışma yapıldığını söyleyerek “Ruhsatsız silahlar, onun tetiği, kabzası, iğnesi, horozu vs. bütünüyle ilgili, ruhsatsız durumlarla ilgili daha teferruatlı bir çalışma yapıldığını Meclisin bilgisine sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi