AMEDTIMES- Ünlü sunucu Tuğba Özay, bir program için geldiği Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin güzelliklerine hayran kaldı ve Yüksekova'nın il olmayı hak ettiğini belirtti.

Umut Nayir’in Eşi Enfal Diner Kimdir, Enfal Diner Mesleği Ne? Umut Nayir’in Eşi Enfal Diner Kimdir, Enfal Diner Mesleği Ne?

Türkiye genelinde güzellik sektöründe en iyilerin seçileceği program için Yüksekova'ya gelen ünlü sunucu Tuğba Özay ilçeye hayran kaldı. Türkiye'de hemen hemen tüm illere gittiğini, ancak Yüksekova'ya ilk kez geldiğini belirten Özay, “Bizim gibi insanlar, toplumun gözü önünde olan insanlar ve sizler sayesinde ülkemizin bu güzelliklerini her tarafa duyurabiliriz diye düşünüyorum. Ben de açıkçası kendimi ülkemde bir anlamda kültür ve turizm elçisi olarak görenlerdenim. Çünkü her gittiğim bölgeyi tanıtmak, duyurmak isterim” şeklinde konuştu.

"Yüksekova'nın şehir olmasını istiyoruz"

Yüksekova'nın çok güzel bir yer olduğunu ifade eden Özay, "Bu arada aldığım duyumlara göre Yüksekovalılar bölgenin şehir olmasını çok istiyorlarmış. Yüksekova'dan sesimizi yükseltiyoruz. Yüksekova'nın şehir olmasını istiyoruz ve buradan da yetkililere duyuruyoruz" dedi.

Kaynak: İHA