AMED TIMES - Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olarak belirlenmesiyle birlikte, vatandaşlar tatil yapmak amacıyla yollara çıktı. Artan trafik yoğunluğu, kazaları da beraberinde getirdi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram tatilinin ilk 8 gününde yaşanan trafik kazalarına ilişkin verileri açıkladı.

Bakan Yerlikaya'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre, bayram tatilinin 8. günü olan 22 Haziran 2024 Cumartesi günü 24 saatlik sürede 706 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 6 kişi hayatını kaybederken, 1097 kişi yaralandı. Aynı gün 405,088 araç denetlendi, 22,975 araca hız ve radar işlemi, 37,590 araca ise diğer işlemler uygulandı.

Toplamda 68 kişi hayatını kaybetti

Diyarbakır’da klima satışları patladı: Çevre illerden destek istedi Diyarbakır’da klima satışları patladı: Çevre illerden destek istedi

Bayram tatilinin ilk 8 gününde (Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi) toplam 68 kişi hayatını kaybederken, 9,087 kişi yaralandı.

Trafik denetimleri 24 saat boyunca devam ederken, İçişleri Bakanı vatandaşlara aşırı hız yapmamaları ve emniyet kemeri takmaları konusunda uyarılarda bulundu. Denetimler kapsamında hız kontrolleri ve diğer trafik ihlalleri için cezai işlemler uygulanmaya devam ediyor.

Kaynak: AMED TIMES