AMED TIMES - Siirt Valisi Kemal Kızılkaya, Pervari Kaymakamlığı önünde dün gece yaşanan olaylara ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçe merkezinde belediye başkanlığı seçimini kazanan ve kaybeden iki grup arasında dün gece saat 22.45 civarında başlayan tartışma sonrasında çıkan silahlı kavgada 5 kişinin yaralandığını belirtti.

Kızılkaya, "Olaya karışan 6 kişi gözaltına alındı. Adli soruşturma başlatılmış olup, kolluk birimlerimizce yürütülen tahkikat titizlikle devam etmektedir" dedi

Sokağa çıkma yasağı 4 Nisan’a kadar sürecek

Siirt Valisi açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Polis ve jandarma ekiplerince ilçe ve hastanelerde güvenlik tedbirleri alınmıştır. Olayların büyüyerek devam etmemesi, halkımızın huzur ve güvenliği için Pervari ilçe merkezi ve bağlı tüm köylerde, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince 3 Nisan 01.00'den geçerli olmak üzere 4 Nisan Perşembe günü 09.30'a kadar sokağa çıkma yasağı kararı alınmıştır. Vefat eden vatandaşımıza Cenabı Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyoruz. Konu ile ilgili gelişmelerden kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir."

Siverek için olağanüstü itiraz Siverek için olağanüstü itiraz

Kaynak: Haber Merkezi