AMED TIMES - 31 Mart yerel seçimleri Şanlıurfa’da büyük bir çekişmeye sahne oldu. Resmi olmayan sonuçlara Şanlıurfa'da yüzde 38. 87 ile Yeniden Refah Partisi kazandı.

Yerel seçimlerde Yeniden Refah Partisi Büyükşehir adayı Mehmet Kasım Gülpınar, Cumhur ittifakı adayı Zeynel Abidin Beyazgül ve DEM Parti Büyükşehir adayı Celalettin Erkmen arasında kıyasıya yarışa sahne oldu.

 

9 öğrenciyi taciz eden müdür tutuklandı 9 öğrenciyi taciz eden müdür tutuklandı

Şanlıurfa’da AK Parti mevcut başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ü yeniden aday gösterdi. Yeniden Refah Partisi’nden aday gösterilen Kasım Gülpınar ise 24. 25. 26. ve 27. dönemde AK Parti’den Şanlıurfa milletvekilliği yaptı. ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanlığını yapıyordu. Şanlıurfa’da iHalkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi, (DEM Parti) geçmişten bu yana Kürt siyasetinde yer alan Celalettin Erkmen, Gülşen Özer‘i büyükşehir belediyesinde aday gösterdi.

Resmi olmayan sonuçlara göre Yeniden Refah Partisi yüzde 38.87 ile birinci parti oldu. AK Parti yüzde 33.64, DEM Parti yüzde 21.16 oy aldı.

İlçelerde DEM etkisi

Büyükşehir Belediyesi’ni Yeniden Refah Partisi alırken Halfeti, Bozova, Birecik, Hilvan, Suruç, Ceylanpınar ve Viranşehir’de ise DEM Parti birinci olarak ilk kez Şanlıurfa’da 7 belediye kazandı.

Kaynak: Haber Merkezi