İsrail, Filistin desteğini gösteren ülkelerin BM temsilcilerini çağırıyor İsrail, Filistin desteğini gösteren ülkelerin BM temsilcilerini çağırıyor

AMED TIMES-  Çin'in Hebei eyaletine bağlı Sanhe'de bulunan bir tavuk restoranında yerel saatle 07.54'te patlama meydana geldi. Araç kameralarına yansıyan anlarda, patlamayla birlikte restorandan yoğun duman yükseldi, binada ise hasar meydana geldiği. 2 kişinin hayatına mal olan olayda 26 kişi de yaralandı.

Patlamanın yaşandığı bölgede kaos

Patlama sadece restorana değil çevredeki iş yerleri ve park halindeki araçlarda da hasar bıraktı. Patlama sırasında yoldan geçen yayaların üzerine restoranın parçaları isabet etti. Trafik ışıklarında duran araçların içindeki kişiler ne yapacağını bilemeyip korku ve panikle otomobilden inerek kaçışmaya başladı. Ortalık saniyeler içerisinde savaş meydanına döndü. İhbar üzerine bölgeye 36 itfaiye aracı ve 154 itfaiyeci gönderildi. Sağlık ekipleri ise yaralıları ambulansla hastanelere kaldırdı.

Yetkililer gaz sızıntısından şüpheleniyor

Patlamanın gaz sızıntısından kaynaklandığından şüphelenildiği belirtildi. Bölgedeki çalışmalar devam ederken, restoranda patlama sonrası çıkan yangın ise kontrol altına alınarak soğutma çalışması başlatıldı. Olaydan geriye ise kameralara yansıyan bu görüntüler kaldı.

Kaynak: Haber Merkezi