AMED -   Ankara'nın Polatlı ilçesinde yer alan Duatepe Devlet Hastanesi, bölgedeki birçok devlet hastanesine nazaran dikkat çeken bir performans sergiliyor. Hastane, hijyen koşullarına verdiği önem, yaşlı hastalara özel hizmetler sunması ve kadın doğum hizmetlerindeki başarısıyla öne çıkıyor.

Türkiye’nin birçok bölgesinden devlet hastaneleri ile ilgili yorumlar yapılırken sürekli şikâyetler gündeme getiriliyor fakat Ankara’nın Polatlı ilçesindeki Duatepe hastanesi ise özel hastaneleri kıskandıracak performans sergiliyor. Hastanenin hijyen koşullarından tutun 65 yaş üstüne verdiği özel hizmetler ve suda doğum servisi ile kadın doğum hastanelerinin kendini sorgulatacağı hizmetleri olağan üstü seviyelerde.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin başta Diyarbakır olmak üzere birçok ilinde sağlık alanında yaşanan erozyon ve kaybedilen kalite anlayışının farklı illerde, hem de devlet hastanelerinde zirvelere çıkarılması ‘Nitelikli ve hümanist kimliklerin olağan üstü gayretleri Sağlıkta hala umut var.’ Dedirtiyor.

Özel bir haber çalışması için Ankara ili Polatlı ilçesine giden muhabirimizin yolu Polatlı Duatepe Devlet hastanesi ile kesişti. Öncelikli olarak hastanenin temizlik ve hijyen alanındaki titizliği dikkatleri cezbederken hastanenin çok farklı alanlarında dünya standartlarında hizmet verdiği gözlendi.

Amedtımes-326

Şiddet olaylarına karşı yeni bir yaklaşım: Pars yakın müdafaa sistemi Şiddet olaylarına karşı yeni bir yaklaşım: Pars yakın müdafaa sistemi

Yaşlı vatandaşlarımız için yaşam merkezi

Hastanenin Başhekimi Ali Meteoğlu’nun bizzat kontrolünde gerçekleştirilen yenilikler saymakla bitmiyor. Yaşlı hastalar için kurulan ve hiç beklemeden hizmet veren YAŞAM MERKEZİ’ne giden 80 yaş üstü hastalar son derece temiz ve bakımlı bir alanda uzmanlar tarafından bekletilmeden muayene ediliyor. Tespit edilen rahatsızlıkları ile oluşturulan dosyaları ile Yaşa merkezi personellerinin tekerlekli sandalye eşliğinde gerekli tüm tetkik ve tedavileri yapıldıktan sonra kapıya kadar yine tekerlekli sandalyeye veya ulaşım araçlarına kadar uğurlanıyorlar. Servis gerektiğinde 80 yaş üzeri hastaların hastaneye gelemeyecek durumda ise evinde gerekli tetkik ve tedaviyi de uygulayacak yeterlilikte. Oldukça sempatik ve güler yüzlü bir tavır sergileyen Yaşam merkezi personelleri pozitif enerjileri ile de hastalara moral veriyorlar.

Engelli bireylere özel ayrıcalık

Polatlı Duatepe Devlet hastanesi görme, işitme ve birçok engel kategorisi ile ilgili sürekli eğitim alan ve bu eğitimleri ihtiyaç durumunda kullanan personellerinde öz veri ile çalıştığı bir hastane.

Suda doğum ünitesi Türkiye’de 6. sırada

Suda Doğum hizmeti ile Türkiye’de 6 Ankara bölgesinde ise tek olma unvanını elinde bulunduran Duatepe Devlet hastanesinde son yılların en popüler doğum yöntemi olan suda doğum çalışmaları da son derece başarılı bir şekilde hayata geçiriliyor.

Ali Meteoğlu liderliğinde sınırsız hizmet sunan Duatepe Devlet Hastanesindeki faaliyetler arasında Engelli ve gazilere yönelik irtibatlı hizmetler, evde bakım, dünyadaki gelişmelerin anında aktarıldığı konferanslar ve sürekli kendini yenileyen, geliştiren uzman bir ekip bulunmakta.

Sosyal etkinlikler noktasında da oldukça aktif olan Hastane yönetimi her fırsatta personellerin moral ve motivasyonları için aktiviteler düzenliyor.

Kaynak: Haber Merkezi