AMED TIMES - CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Suriye'ye yapmayı planladığı ziyaretin Şam yönetimi tarafından kabul edildiğini duyurdu.

Bulut, " Görüşme niyetine ilişkin bu konuların çözümü, niyet ifadesi karşılık buldu. Bundan sonra sadece şartların olgunlaşması, nerede ve hangi tarihte görüşüleceği konuşulacak. Biz görüşme talebimizi ilettik, Şam'dan da olumlu cevap geldi" dedi.

‘Esad'ı masaya oturmaya ikna edebilirim’

Üniversitelerde ikinci öğretim programlarının tamamı kapatıldı Üniversitelerde ikinci öğretim programlarının tamamı kapatıldı

Özgür Özel, daha önce yaptığı bir açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Beşar Esad arasında arabulucu olabileceğini ifade etmiş ve “Önce Esad Türkiye ile masaya oturmaya ikna edilmeli. Ben Esad'ı masaya oturmaya ikna edebilirim. Yeter ki Erdoğan'ın böyle bir niyeti olsun. Erdoğan'ın son açıklamasından da görüyoruz ki bizim burada attığımız adımlar Erdoğan'ı da cesaretlendiriyor. Bu mesele Türkiye'nin en yakıcı sorunu, sığınmacı sorununu bizim öncelikli meselemiz" sözlerini kullanmıştı.

Kaynak: Haber Merkezi