AMED TIMES- Newroz kutlamalarına bu yıl Elazığ’ın Karakoçan İlçesi’nde 15 Mart’ta başlanacak. Kutlamalarda sahne alacak sanatçılar ile konuşmacılar netleşti.

15 Mart

Elazığ/ Karakoçan

Katılımcılar: DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, DBP Eş Genel Başkanı Çiğdem Kılıçgün Uçar, DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları

Sanatçılar: Koma Hevra, Hediye Kalkan

17 Mart

Ağrı/ Diyadin

Katılımcılar: Necla Demir

Sanatçı: Bengî

Hakkari

Katılımcılar: Sırrı Sakık, Öznur Bartın

Sanatçılar: Nuray Balık, Lawje

Şırnak

Katılımcılar: Berdan Öztürk, Pervin Buldan

Sanaçılar: Şehrîbana Kurdî, Kadir Çat

Şanlıurfa /Suruç

Katılımcılar: Ferit Şenyaşar, Ömer Öcalan

Sanatçılar: Koma Hevra, Ahmet Jiyara

Şanlıurfa/ Halfeti

Katılımcılar: Dilan Kunt Ayan,

Sanatçılar: Özlem Taner, Yunus Agirî

Gaziantep

Katılımcılar: Newroz Uysal, Mehmet Bozgeyik

Sanatçılar: Kolektifa Ritmên Azad, Babetna

Van

Katılımcılar: Tülay Hatimoğulları, Keskin Bayındır

Sanatçılar: Faraz Sine, Suavi, Koma Aryen, Helîmê Omerî

İstanbul

Katılımcılar: Tuncer Bakırhan, Esengül Demir

Sanatçılar: Emel Mathlouthi, Mikail Aslan, Murat Demir, Gölgedekiler

Bursa

Katılımcılar: Kezban Konukçu, Serhat Eren

Sanatçılar: Ayşenur Kolivar, Şahin Farqînî

Denizli

Katılımcılar: Sevtap Akdağ

Sanatçılar: Ruken Yılmaz

İzmir

Katılımcılar: Cengiz Çiçek, Çiğdem Kılıçgün Uçar, İbrahim Akın

Sanatçılar: Diljen Ronî, Koma Agirê Zerdeşt, Sorjiyan

Kocaeli

Katılımcılar: Çiçek Otlu, Ömer Faruk Gergerlioğlu, Cahit Kırkazak

Sanatçılar: Evin Sindî, Grup Vardiya

Osmaniye

Katılımcılar: Ali Bozan

Sanatçılar: Gülhan Bişeng

Tekirdağ

Katılımcılar: İlknur Birol, Mehmet Rüştü Tiryaki

Sanatçılar: Mehemedê Serhedî, Grup İsyan Ateşi

18 Mart

Kars/Digor

Katılımcılar: Gülistan Kılıç Koçyiğit

Sanatçılar: Şêrzat, Ayşe Şewaqî

Bingöl Karlıova

Katılımcılar: Saliha Aydeniz, Saliha Aydeniz, Faruk Tatlı

Sanatçılar: Mizgin Turan, Deniz Esmer

19 Mart

Ağrı/ Patnos

Katılımcılar: Saliha Aydeniz, Berivan Helen Işık

Sanatçılar: Bêwar Tekbaş, Pınar Aydınlar

Ağrı / Doğubayazıt

Katılımcılar: Sırrı Sakık

Sanatçılar: Evin Sindî, Kamuran Tirêj

Ardahan / Göle

Katılımcılar: Burcugül Çubuk

Sanatçılar: Agit Işık

Dersim

Katılımcılar: Gülistan Kılıç Koçyiğit

Sanatçılar: Gülseven Medar, Ali Doğan Gönültaş, Beksav Müzik Topluluğu

Kars/ Kağızman

Katılımcılar: Mehmet Rüştü Tiryaki, Cemile Turhallı

Sanatçılar: Nurcan Değirmenci

Mardin/ Nusaybin

Katılımcılar: Berdan Öztürk, Elif Bulut

Sanatçılar: Berfin Aktay, Kolektifa Rîtmên Azad

Muş / Malazgirt

Katılımcılar: Sezai Temelli

Sanatçılar: Bamerd Jan, Rezan Şirvan

Muş/ Bulanık

Katılımcılar: Vezir Coşkun Parlak

Sanatçılar: Şehrîbana Kurdî

Siirt / Eruh

Katılımcılar: Keskin Bayındır, Mervan Yıldız

Sanatçılar: Helimê Omerî, Şilan Dora

Şırnak/ Uludere

Katılımcılar: Adalet Kaya

Sanatçılar: Hozan Cesim

Şırnak/ Cizre

Katılımcılar: Ayşegül Doğan, Cengiz Çiçek

Sanatçılar: Koma Hevra, Hîvron, Sorjiyan

Şanlıurfa / Viranşehir

Katılımcılar: Tayip Temel, Dilan Kunt Ayan

Sanatçılar: Yunus Agirî, Hediye Kalkan

Erzurum / Karaçoban

Katılımcılar: Sezai Temelli

Sanatçılar: Deniz Esmer

Hatay

Katılımcılar: Çiğdem Kılıçgün Uçar

Sanatçılar: Baran Bozyel, Cevdet Bağca

Muğla

Katılımcılar: İbrahim Akın, Fulya Erdoğan

Sanatçılar: Roni Artin

Balıkesir

Katılımcılar: Saruhan Oluç

Sanatçılar: Grup Viya, Rojkar

20 Mart

Van/ Erciş

Katılımcılar: Gülcan Kaçmaz Sağyiğit

Sanatçılar: Şehriban Kurdî

Bitlis/ Tatvan

Katılımcılar: Tülay Hatimoğulları, Özlem Gündüz

Sanatçılar: Şilan Dora, Kadir Çat

Hakkari / Yüksekova

Katılımcılar: Halide Türkoğlu, Cengiz Çiçek

Sanatçılar: Mikail Aslan, Koma Aryen

Iğdır

Katılımcılar: Pervin Buldan

Sanatçılar: Xalide, Bajar

Batman

Katılımcılar: Tuncer Bakırhan, Gülistan Kılıç Koçyiğit

Sanatçılar: Lawje, Suavi, Sorjiyan

Mardin/ Kızıltepe

Katılımcılar: Keskin Bayındır, Beritan Güneş

Sanatçılar: Babetna, JIN Ma

Siirt

Katılımcılar: Ebru Günay, Berdan Öztürk

Sanatçılar: Cevdet Bağca, Özlem Bağlayan

Şırnak/ Beytüşşebap

Katılımcılar: Newroz Uysal Aslan

Sanatçılar: Koma Avesta

Aydın

Katılımcılar: Aysel Batyar, Saruhan Oluç

Sanatçılar: Stêra Müzik Topluluğu, Özlem Taner

Çanakkale

Katılımcılar: Celal Fırat, Gülcan Kaçmaz Sayyiğit

Sanatçılar: Siwaro

Konya

Katılımcılar: Canan Çalağan, Ömer Öcalan

Sanatçılar: Veysel Ciwan

Manisa

Katılımcılar: Mithat Sancar

Sanatçılar: Hivda Gökel, Koma Agirê Zerdeşt

Mersin

Katılımcılar: Esengül Demir, Çiğdem Kılıçgün Uçar

Sanatçılar: Erdoğan Emir, Simyager

21 Mart

Diyarbakır

Katılımcılar: Berdan Öztürk, Tuncer Bakırhan, Çiğdem Kılıçgün Uçar

Sanatçılar: Emel Matlouthi, Mikail Aslan, Arhat, Faraj Ali Pour, Xezel Mistefa

Çanakkale/Gökçeada

Sanatçılar: Agit Işık

23 Mart

Hakkari / Şemdinli

Katılımcılar: Onur Düşünmez

Sanatçılar: Serwan

Muş

Katılımcılar: Keskin Bayındır

Sanatçılar: Nuray Balık, Arhat

Şanlıurfa

Katılımcılar: Tuncer Bakırhan

Sanatçılar: Kazo, JIN Ma

24 Mart

Hakkari/ Çukurca

Katılımcılar: Öznur Bartın, Cahit Kırkazak

Mahalle bekçisi bir kişiyi silahla vurdu Mahalle bekçisi bir kişiyi silahla vurdu

Sanatçılar: Kadir Çat

Adana

Katılımcılar: Esengül Demir, Vezir Coşkun Parlak

Sanatçılar: Grup Eşkina, Koma Aryen, Şêrzat

Kırşehir

Katılımcılar: Ali Bozan

Sanatçılar: Adil Berti

Antalya

Katılımcılar: (Henüz Belirlenmendi)

Sanatçılar: Hivda Göksel, Kamuran Tîrêj

Ankara

Katılımcılar: Pervin Buldan

Sanatçılar: Kasım Taşdoğan, Şilan Dora

25 Mart

Ağrı

Katılımcılar: Tuncer Bakırhan

Sanatçılar: Azad Bedran, Mizgin Turan

Kaynak: Haber Merkezi