Dünyanın önde gelen interaktif yayın platformlarından biri de Netflix. Netflix, izleyicilere özgün dizi ve filmler sunuyor. Bünyesine topladığı efsane dizi ve filmlerle ve hepimizin uzaktan da olsa ilgilendiği pek çok konuyla ilgili belgeselleriyle liderlikten bir an olsun düşmüyor.

Netflix, 2017 yılında Hakan: Muhafız dizisiyle Türkiye pazarına açılmıştı. O dönemden beri birçok özgün dizi ve filmle Türk izleyici kitlesinin önüne çıkmaya devam ediyor. Ve çoğunlukla iyi geri bildirimler almakta.

İstediği kitleyi yakalayan Netflix, her ay yayınladığı sayısız içerikle ilgiyi de bırakmıyor. Durum böyle olunca, seyircinin "Netflix'te yeni filmler var mı", "bu ay ne izleyeceğiz" gibi sorularla karşımıza çıkması da gayet normal.

Peki bu ay Netflix yeni filmler ile karşımızda olacak mı? Yeni diziler gelecek mi? Nisan ayında Netflix'te genel olarak neler var? Bu soruların cevaplarını derledik.

Nisan ayında Netflix'te hangi filmler var?

Netflix yeni filmler kataloğunda neler var? Nisan ayında Netflix programına hangi yeni filmler geldi? İşte tüm detaylar…

1. Scoop, 5 Nisan 2024

Netflix Yeni Filmler 3

Yılın dünya çapında en beklenen filmlerinden biri olan Scoop, dilimizde Atlatma ismiyle yayınlanacak.

Film, gerçek olaylara dayanıyor. Konusu ise Britanya taht sıralamasında sekizinci sırada yer alan Prens Andrew.

Bilindiği üzere Prens Andrew 2019 yılında BBC'nin önemli haber programlarından Newsnight'a çıkmıştı. Ve burada halen tartışılan bir röportaj vererek üstü örtülen bazı olaylarla ilgili ipuçları vermişti.

Film bu programın arka planını anlatıyor. BBC çalışanı kadınların röportajın gerçekleşmesi için sarf ettiği çabayı bizzat onların bakış açısından ele alıyor.

Gerçek olaylardan esinlenen bu kurgusal film, Newsnight programındaki kadınların Prens Andrew'la yapılan meşhur röportajı nasıl başardıklarını onların gözünden anlatıyor.

2. Rebel Moon — Part Two: The Scargiver, 19 Nisan 2024

Netflix Yeni Filmler 4

300 Spartalı, Watchmen ve Justice League gibi büyük filmlerin usta yönetmeni Zack Snyder yeni filmiyle karşımızda.

Yapımı uzun süredir devam eden bilim-kurgu filmi iki bölümden oluşuyor. Filmin ilk bölümü olan Rebel Moon Part 1: A Child Of Fire, yine Netflix'te 15 Aralık 2023 tarihinde yayınlanmıştı.

Seri, 19 Nisan tarihinde yayınlanacak ikinci filmle sonuçlanacak.

Filmin konusu Netflix tarafından şöyle özetleniyor:

"Rebel Moon Part 2: The Scargiver'da Kora ve hayatta kalan savaşçıların destansı öyküsü devam ediyor. Kahramanlarımız, cesur Veldt halkı ile bir zamanlar huzur dolu olan ve artık Ana Dünya'ya karşı giriştikleri savaşta kendi yurtlarını kaybedenlerin yeni vatanı olan bir köyü savunmak için her şeyi feda etmeye hazırlanmaktadır. Savaşın hemen öncesinde savaşçıların her biri neden bu mücadeleye giriştiğini anlatarak kendi geçmişlerinin gerçekleriyle yüzleşmelidir. Krallık, giderek büyüyen isyanı bastırmak için tüm gücüyle yüklenirken asla kopmayacak bağlar kurulur, kahramanlar ortaya çıkar ve efsaneler doğar."

3. City Hunter, 25 Nisan 2024

Netflix Yeni Filmler 5

Netflix yeni filmler listemizde sırada bir Asya filmi var.

Netflix Asya yapımı aksiyon filmi City Hunter, bu türü sevenler için Uzak Doğu'ya hoş bir yolculuk sunmakta.

Ryohei Suzuki'nin başrolünü oynadığı film, Japonya'nın başkenti Tokyo'da, şehrin en büyük semti konumundaki Shinjuku'da geçiyor.

Suzuki filmde "çapkın keskin nişancı" Ryo Saeba'yı canlandırıyor. Şehrin bir numaralı "avcısı" konumundaki Saeba, vefat eden ortağının ölümünü araştırmak için ortağının kız kardeşiyle iş birliği yapmak zorunda kalıyor.

Dram ve aksiyonu birleştirmesinin yanı sıra Saeba'nın umursamaz tavırlarıyla da öne çıkan film, Nisan ayının en çok beklenenlerinden.

4. Çalıntı, 12 Nisan 2024

Netflix Yeni Filmler 6

Netflix bu kez kadrajını kuzeye, bizzat İskandinavya topraklarına çeviriyor. Çalıntı, Netflix yeni filmler kataloğuna 12 Nisan’da giriş yapacak. İsveç yapımı film bizzat yazar Ann-Helén Laestadius'un geçen yılın başında çıkan kitabına dayanmakta.

Kürt Yemekleri: En Meşhur ve Lezzetli 10 Doğu Yemeği Kürt Yemekleri: En Meşhur ve Lezzetli 10 Doğu Yemeği

Temelde film bir intikam hikayesi. Konusu ise son dönemde bu bölgeyi epey etkileyen çevre problemlerini ve koruma içgüdüsünü temel almakta.

Ana karakterimiz Sami ırkına mensup genç bir kadın. Kendisinin amacı, iklim değişikliğinin çevreye ve gençlere etkilerini engellemek, bölgesinin doğal mirasını korumak. Bu amaç doğrultusunda da hiçbir eylemden kaçınmıyor.

Nisan ayında Netflix'te hangi diziler var?

1. Kuş Uçuşu, 11 Nisan 2024

Netflix Yeni Filmler

Modern dünyada bir kariyer hikayesini ele alan Kuş Uçuşu'nun ilk sezonu 3 Haziran 2022 tarihinde yayınlanmıştı. İkinci sezonu ise 14 Aralık 2023 tarihinde seyirciyle buluşmuştu.

İkinci sezon sona erdikten yalnızca dört ay sonra dizi üçüncü sezonuyla karşımızda!

Netflix yeni diziler kataloğuna Türkiye'nin önemli projesi Kuç Uçuşu da var. Dizinin başrolünde Birce Akalay, Miray Daner ve İbrahim Çelikkol gibi önemli oyuncular yer almakta.

Dizinin konusu ise kısaca kuşak çatışmasını ele alan bir kariyer hikayesi. X kuşağını temsil eden Lale (Birce Akalay) ile Z kuşağını temsil eden Aslı (Miray Daner) ana karakterlerimiz.

2. Ripley, 4 Nisan 2024

Netflix Yeni Filmler 7

Ünlü yazar Patricia Highsmith'in "Yetenekli Bay Ripley" isimli romanından uyarlanan dizi, sosyopat anti kahraman Tom Ripley'in hayatını ele almakta.

1960'ların New York'unda yaşayan Ripley, zengin bir adam tarafından tutulmuş ve bu adamın oğlunu İtalya'dan getirmesi için görevlendirmiştir.

Fakat işler beklendiği gibi gitmeyecek. Ripley burada rahat bir yaşantıya alışacak ve kendini ilk olarak dolandırıcı, sonra da suç dünyasının önemli bir figürü olarak bulacaktır.

Ripley, Netflix yeni diziler listesinde ve 4 Nisan tarihinde seyirciyle buluşacak. Dizinin hem yapımcılığını hem yönetmenliğini, hem de senaristliğini ünlü yönetmen Steven Zaillian üstlenmekte. 

3. Dead Boy Detectives, 25 Nisan 2024

Netflix Yeni Filmler 8

DC'nin iddialı dizi projelerinden olan Dead Boy Detectives, Neil Gaiman'ın 1990'larda yayınladığı ünlü çizgi roman serisi The Sandman evreninde geçiyor. Dizi, Netflix yeni diziler kataloğuna 25 Nisan'da eklenecek.

Dizi, farklı zamanlarda ölen ve öbür dünyada arkadaş olan iki genç İngilizin, yani Edwin Payne ve Charles Rowland'ın hikayesini konu ediyor. Edwin ve Charles, ölümde buluştuktan sonra kötü cadılardan, cehennemden ve hatta ölümün ta kendisinden dahi kaçarlar. Crystal adındaki bir kâhinin de yardımıyla ölümlüler diyarındaki her türlü gizemi çözmeye çalışırlar.

Netflix ücreti şu an ne kadar?

Son dönemde ücretlerine zam yapmak zorunda kalan Netflix'te an itibariyle üç paket bulunmakta: Temel, Standart ve Özel.

Bu üç paketin herhangi birine sahip her kullanıcı Netflix kütüphanesinin tamamına erişebiliyor. Bunun yanı sıra aynı kullanıcılar telefon, tablet, televizyon ve bilgisayar üstünden Netflix'e erişebiliyor.

Paketler arasındaki asıl farklılığın görüntü kalitesinden kaynaklandığını söyleyebiliriz. Netflix dünyanın her yerinde izleyiciye fiyat farklarına göre 720p-4K arasında değişen bir görüntü kalitesi skalası sunmakta.

  • Kullanıcısına 720p video kalitesi sunan ve bir cihazda indirme imkanı sağlayan Temel paket aylık 119 TL tutarında.
  • Kullanıcısına 1080p video kalitesi sunan ve iki cihazda indirme imkanı sağlayan Standart paket aylık 176 TL tutarında.
  • Kullanıcısına Ultra HD 4K video kalitesi sunan ve altı cihazda indirme imkanının yanı sıra konumsal ses özelliği sağlayan Özel paket ise aylık 229 TL tutarında.

Editör: Esra Editor