AMED- Kürt müziğinin sevilen ismi Mem Ararat, Ziz Müzik organizasyonuyla 27, 28, 29 ve 30 Haziran 2024 tarihlerinde Diyarbakır Sezai Karakoç Kültür Merkezi'nde hayranlarıyla buluşacak.

Ünlü Kürt sanatçı Mem Ararat, 27, 28, 29 ve 30 Haziran 2024 tarihlerinde Diyarbakır Sezai Karakoç Kültür Merkezi'nde sahne alacak. Ziz Müzik organizasyonuyla gerçekleşecek bu özel konserler için biletler tamamen tükenmiş durumda.

1981 yılında Mardin'in Derik ilçesinde doğan Mem Ararat, müzik kariyerine 2013 yılında yayımladığı "Quling Ewr û Baran" albümüyle başladı.

Memararatkonserfoto

Diyarbakır'daki bu dört gecede, en sevilen şarkılarının yanı sıra yeni albümünden de parçalar seslendirecek.

Dünden Bugüne Töre ve Aşiret Dizileri Dünden Bugüne Töre ve Aşiret Dizileri

Konserler her akşam 20:30'da başlayacak. 14 yaş altındaki izleyiciler ancak ebeveynleri eşliğinde alana giriş yapabilecekler; 7 yaş altındaki çocuklar ise etkinliğe alınmayacak. Katılımcılar, etkinlik alanına yiyecek, içecek, ilaç, evcil hayvan ve tehlikeli maddeler getiremeyecekler.

Mem Ararat Kimdir?

1981 yılında Mardin'in Derik ilçesinde doğan Mem Ararat, profesyonel müzik kariyerine 2013 yılında yayımladığı "Quling Ewr û Baran" (Turna, Bulut ve Yağmur) albümüyle adım attı. Geleneksel Kürt müziğini modern dokunuşlarla harmanlayan Ararat, "Kurdîka", "Xewna Bajarekî" (Bir Şehrin Rüyası), "Niştiman" (Memleket), "Pesna Evînê" (Aşka Övgü) ve “Keskesor” (Gökkuşağı) gibi albümleriyle dinleyici kitlesini genişletti ve kalplerde taht kurdu.

Kaynak: AMED TİMES