AMED - Ünlü Türk şarkıcı Mabel Matiz, Gaziantep'te unutulmaz bir konserle hayranlarını coşturdu.

 Ünlü şarkıcı Mabel Matiz, Gaziantep'te unutulmaz bir konser verdi. Sahne performansıyla hayranlarını coşturan sanatçı, konserde kendi şarkılarının yanı sıra Kürt müziğinin önemli isimlerinden Şivan Perwer'in sevilen eseri 'Canê Canê'yi de seslendirdi.

Antik Roma' yeni keşif: Mavi oda Antik Roma' yeni keşif: Mavi oda

Şiwan Perwer'in şarkısını söyledi

Gaziantep'in müzik dolu gecesinde sahne alan Mabel Matiz, enerjisiyle izleyicileri büyüledi. Konser boyunca dinleyicilerle şarkılarını seslendiren Matiz, özellikle 'Canê Canê' adlı parçayı seslendirdiği anlarda izleyicilerden büyük alkış aldı. 

Mabel Matiz kimdir?

Mabel Matiz, asıl adı Fatih Karaca olan Türk müzisyen, 31 Ağustos 1985'te Mersin'in Erdemli ilçesinde dünyaya geldi. Anne tarafından ev hanımı Maya Karaca ve baba tarafından tır şoförü ve Kıbrıs Gazisi olan Ali Karaca'nın ilk çocuğudur. Çocukluğunda yoğun kekemelik yaşadı ve bu durum onu yazmaya teşvik etti. Lise yıllarında kekemeliğini kontrol altına almayı öğrendi. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde tamamladı. Müzik kariyerine üniversite yıllarında başladı. İlk şarkılarını 2005'te yazmaya başladı ve 2007'de "Arafta" adlı şarkısıyla ilk albümünün çıkış şarkısını hazırladı. Gerçek kimliğini gizlemek için "Mabel Matiz" takma adını kullandı. Myspace'te şarkıları viral oldu ve müzik kariyeri hızla yükseldi. 2010'da müziğe tam zamanlı olarak odaklandı. İnsan Hakları Hukuku alanında yüksek lisans yapmaya başladı ancak yarıda bıraktı. Babası 2019'da kalp krizi geçirerek vefat etti ve onun anısına "Babamı Beklerken" şarkısını yazdı.

Kaynak: AMED TIMES