Kül Masalı dizisi, Türkiye'nin en büyük televizyon kanallarından olan TRT 1 dizilerinden biri. Türkiye’nin tek kamu kanalı olan TRT1'in yeni dizisi Kül Masalı’nın oyuncu kadrosu merak konusu oldu. Dizinin oyuncularından Gizem Kala kimdir çokça araştırılan konular arasında. Kül Masalı’nın Bilge’si kim… Detaylar haberimizin devamında…

Dizide Bilge Giraylı rolünü canlandıran genç oyuncunun kim olduğu merak ediliyor. Gizem Kala, Bilge rolü ile dizi severlerin beğenisini oldukça toplamış gibi görünüyor. Çünkü internette Kül Masalı’nın Bilge’si kim sorusu sıkça aranmaya başladı. 

Peki Kül Masalı’nın Bilge'si kim? Yetenekli oyuncu Gizem Kala Bilge karakterini mi canlandırıyor? İşte detaylar..

Kül Masalı'nın Bilge’si: Gizem Kala kimdir?

26 Nisan 1993'te İstanbul'da doğan Gizem Kala, Türk televizyon ve sinema dünyasının genç yıldızlarından biridir. Güzel oyuncu Kadir Has Üniversitesi Konservatuvar Bölümü'nden mezun oldu. Ardından oyunculuk kariyerine başlayan Gizem Kala, yetenek ve enerjisiyle dikkat çekiyor.

Gizem Kala kimdir diye sorduğumuzda kariyerine nasıl başladığından bahsetmek gerekiyor. Oyunculuk kariyerine reklam filmleri ile başlayan Gizem Kala, 2017 yılında "Ölene Kadar" adlı televizyon dizisi ile kamera karşısına geçti.

Kül Masalının Bilgesi Kim (2)

Böylelikle profesyonel oyunculuk kariyerine başladı. Bu projede gösterdiği başarılı performans ile izleyicilerin dikkatini çeken Gizem Kala, kısa sürede tanınan ve sevilen bir oyuncu haline geldi.

2020 yılında yayınlanan "Babil" dizisi, Gizem Kala'nın çıkışını yaşadığı ve Gizem Kala kimdir sorusunun sorulmaya başladığı gözde projesi.

Bu dizide canlandırdığı Nehir karakteriyle geniş bir izleyici kitlesi tarafından takdir edilen Kala, oyunculuk kariyerinde başarılara imza atmaya devam ediyor. Sadece Kül Masalı’nın Bilge’si kimdir sorusunu sordurmakla kalmayıp birçok dizide yer alarak adından çokça söz ettirdi.

Genç yaşına rağmen gösterdiği olgun performansla Gizem Kala, Türkiye'nin yetenekli oyuncuları arasında yer alıyor.

Gizem Kala Oynadığı Dizi ve Filmler

Gizem Kala kimdir sorgusu yapanların karşısına kafa karıştıran bir detay çıkabilir. Bu nedenle önce sizi uyaralım.

Mahsun Kırmızıgül: Ölmedim Mahsun Kırmızıgül: Ölmedim

Oyuncu, TRT1'de yeni yayınlanan Kül Masalı dizisinde Behiye rolünü oynayan Gizem Güneş ile karıştırılıyor. İki oyuncu aynı dizide yer alıyor ve Gizem Kala, Bilge karakterine can veriyor. Oyunculuk kariyeri boyunca aldığı rollerle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Gizem Kala, gelecek projeleriyle adından daha fazla söz ettireceğinin sinyallerini veriyor.

Kül Masalının Bilgesi Kim (4)

Gizem Kala’nın rol aldığı dizi ve filmler listesini sizler için derledik:

· Yasak Elma (2019-2023)

· Gibi (2021)

· Kuruluş: Osman (2021)

· Maraşlı (2021)

· Babil (2020)

· Hakan: Muhafız (2018)

· Can Kırıkları (2018)

· Hadi Be Oğlum (2018)

· Deli Gönül (2017)

· Muhteşem Yüzyıl: Kösem (2015)

· Ölene Kadar (2017)

· Görümce (2016)

Kül Masalı’nın Bilge’si kaç yaşında ve nereli?

Kül Masalı’nın Bilge’si Gizem Kala, 26 Nisan 1993'te dünyaya geldi. Gizem Kala, İstanbul’da doğup büyümüştür ve Türk televizyon ve sinema sektöründe dikkat çeken genç yeteneklerden biri olmuştur.

Buna göre, Gizem Kala günümüzde 31 yaşındadır.

Gizem Kala Kimdir: Instagram Hesabı 

Sevdiğimiz oyuncuların veya karakterlerin hayatlarına hakim olma fırsatının en iyi yolu, onları sosyal medya hesaplarından takip etmek. Genç oyuncuların kendilerini tanıtabilmeleri için en iyi mecra: sosyal medya. 

Kül Masalının Bilgesi Kim (1)

İzleyiciler, Kül Masalı’nın Bilge’si kimdir sorusuna yanıt aldıktan sonra Gizem Kala kimdir sorusuna da oyuncunun sosyal medya hesapları aracılığı ile ulaşabiliyor.

Gizem Kala’nın Intagram hesabını şu an da yaklaşık olarak 28 bin kişi takip ediyor. Genç oyuncunun Instagram kullanıcı adı ise @gzmkala.

Gizem Kala Kül Masalı Dizisinde kim?

Kül Masalı'nda Gizem Kala'nın canlandırdığı karakter Bilge Giraylı karakteri. Her annenin yetiştirirken olmasını isteyebileceği ideal kız çocuğu profilinde olan Bilge, başarılı, zeki ve çağdaş bir kız.

Fakat Bilge’nin henüz aile sırlarının onu hiç beklemediği bir yola sürükleyeceği konusunda bir fikri yok. Bu sırlar ile yüzleşecek olan Bilge neler yaşayacak hep birlikte göreceğiz.

Kül Masalı Dizisi Konusu

Gizem Kala kimdir sorgusunu yapan dizi severler elbette oyuncunun yer aldığı diziyi de merak ediyor. Kül Masalı dizisi konusu nedir? Sizin için cevapladık…

Kül Masalı'nda, Giraylı ailesinin (soyları saraya dayanıyor) varisi Arat Giraylı'nın hayatı anlatılıyor. Mütevazı bir geçmişe sahip olan Özge ile Arat ilk görüşte birbirine âşık oluyor. Küçük yaşta anne ve babasını kaybeden Özge, altı yıldır bir restoranda aşçı olarak çalışmakta. Özge’nin Arat ile tanışması, Arat’ın iş için Bursa’ya gitmesi ile başlıyor ve kısa sürede evleniyorlar. 

Kül Masalının Bilgesi Kim (3)

Giraylı ailesinin ikamet ettiği malikaneye Özge gelin olarak geliyor. Bu noktadan itibaren Özge’yi, bir aşk hikayesinden çok, karmaşık entrikalarla dolu bir hayat bekliyor. Çiftimizin farklı kültürlerden gelen aşkları, onların tamamen zıt kişiliklerinden güç alıyor. Ancak Arat'ın geçmiş yaraları, öfke nöbetleri, Özge'nin kız kardeşi Behiye'nin zenginlik hırsı ve Arat'ın gizemli bir şekilde ölen eşi Jale'nin gölgeleri çiftin üzerinde dolaşmaya başlıyor.

Bunlara ek olarak, Özge, onu asla onaylamayan kayınvalidesi Neveser Hanım ile de mücadele etmek zorunda kalacak. Dizide Özge’yi oldukça zorlu ve karmaşık bir yolculuk beklediğini söyleyebiliriz.

Kül Masalı Dizisi Oyuncuları

Kül Masalı’nın Bilge’si kim sorusunu cevaplamıştık. Kül Masalı dizisi oyuncuları arasında başka kimler var? Gelin bir göz atalım.

Kül Masalı dizisinin başrollerini Gökhan Alkan (Arat Giraylı) ve Sevda Erginci (Özge) paylaşıyor. 

Oyuncu kadrosunun diğer isimlerini de sizlerle paylaşalım.

 • Başak Gümülcineoğlu - Jale 
 • Hülya Darcan - Neveser  
 • Ushan Çakır - Cemil 
 • Özgür Çevik - Erhan Sanlı 
 • Gizem Güneş - Behiye
 • Gizem Kala - Bilge
 • Berfu Öngören - Süreyya
 • Handan Yıldırım - Şahende
 • İlker Sami Kılıç - Tufan
 • Kahraman Sivri - Hulisi 
 • Güner Özkul - Cavidan 
 • Elif Hüsna İnce - Birce
 • Emre Can Kutlu - Halim
 • Gül Kıraç - Songül

Kül Masalı gerçek hikaye mi, uyarlama mı?

Kül Masalı dizisinin senaryosunu Sılan Aras Erdem ve Filiz Küçük Yücel yazıyor. Yönetmen koltuğunda ise Metin Balekoğlu oturuyor. 

Kül Masalı dizisi, yayınlandığı ilk bölümden itibaren seyircinin ilgisini çekmişti. Bu nedenle de izleyiciler hikayenin gerçek mi yoksa uyarlama mı olduğu konusunda meraklanmıştı. Kül Masalı hikayesinin bir uyarlama ya da gerçek hayattan alıntı olup olmadığına dair bir bilgi bulunmuyor.

Kül Masalı hangi gün yayınlanıyor?

Kül Masalı dizisi, ilk olarak 15 Şubat akşamı saat 20.00'de ilk bölümüyle seyirci ile buluşmuştu. Sevilerek takip edilen dizi, TRT 1 ekranlarında her perşembe akşamları yayınlanıyor. Dizinin her haftaki yayın saati ise 20.00 olarak belirlendi.

Kül Masalının Bilgesi Kim (5)

Sık Sorulan Sorular

Son zamanların popüler dizisi Kül Masalı’nın sevilen oyuncularından Gizem Kala’nın canlandırdığı Bilge karakteri merak ediliyordu.

Özellikle Kül Masalı’nın Bilge’si kim sorusu oldukça aranan konulardandı. Yazımızda Kül Masalı’nın Bilge’si kim, Gizem Kala kimdir gibi soruların yanıtlarını detaylı bir şekilde bahsettik. Şimdi sıra geldi dizi ile ilgili sık sorulan sorulara bakmaya.

Kül Masalı dizisi nerede çekiliyor?

Kül Masalı dizisi Antalya ve Kapadokya’da çekiliyor.

Kül Masalı Bilge Giraylı kim?

Kül Masalı’nın Bilge’si kim sorusunun cevabı, sevilen oyunculardan Gizem Kala, Bilge karakterini canlandırıyor.

Kül masalı hangi gün?

Kül Masalı Perşembe akşamları TRT 1 ekranlarında 20.00’da yayınlanıyor.

Editör: Esra Editor