AMED TIMES - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, beklenen açıklamasını yaptı.

31 Mart seçim sonuçlarının tüm partilere mesajlar verdiğini anlatan Meral Akşener, milletin seçimden yorulduğunu ve seçmenin iktidara mesaj verdiğini söyledi.

İYİ Parti olağanüstü kongreye gidiyor

Siyaset kurumunun sandıktan çıkan mesajı duymak zorunda olduğunu söyleyen İYİ Parti lideri, “Bu doğrultuda İYİ Parti olarak biz de üzerimize düşen sorumluluğu alacağız. Muhasebemizi yapacağız.” diyerek, partinin seçimli olağanüstü kongreye gideceğini söyledi.

Akşener’in konuşmasından satır başları şöyle:

"Demokrasilerde her konu tartışılabilir, tek bir konu tartışılamaz. O da seçmenin oyudur. Çünkü demokrasinin en temel ölçütü milletin hür iradesini yansıtma şartlarına sahip olabilmesidir. Bu seçimlerde de milletimiz 1 il, 23 ilçe ve 7 belde olmak üzere toplam 31 yeri İYİ Parti’ye emanet etti.

"Milletimizin yorulduğunu gördük"

Mardin'de kayyum 3 milyar 502 milyon TL borç bıraktı Mardin'de kayyum 3 milyar 502 milyon TL borç bıraktı

Geride bıraktığımız seçimlerle birlikte, milletimizin iki yumruk arasında sıkıştırılmaktan ne kadar yorulduğunu görmüş olduk. 2023 yılındaki seçime göre milletimizin sandığa katılımdaki düşüşü hiçbir siyasi görmezden gelemez. Milletimiz alışılmış kutuplaştırmalara, suni kavgalara mecbur olmadığını sandığa gitmeyerek gösterdi.

"Seçmen mesajını iktidara verdi"

Milletimiz yıllardır ekonomide yaşadığımız çöküşü engellemeyen basiretsizliğe yeter dedi. Yıllardır hak yiyen, hukuku çiğneyen adaletsizliğe artık yeter dedi. Milletimiz sayın Erdoğan’a ‘artık zorundasın’ dedi. Biz kendisini defalarca uyardık. Rahmetli Demirel’in sözlerini hatırlatıp ‘tencere her iktidarı sallar’ demiştik. Kendisi umarım artık çağrılarımızın arkasında milletimizin sesi olduğunu anlamıştır. Umarım artık tüm Türkiye’nin cumhurbaşkanı olması gerektiğini görmüştür.

"Olağanüstü seçimli kongreyi toplayacağız"

Siyaset kurumu olarak sandıklardan çıkan mesajı duymak hepimizin görevidir. Bu doğrultuda İYİ Parti olarak biz de üzerimize düşen sorumluluğu alacağız. Muhasebemizi yapacağız. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da milletimizin bize verdiği mesajı ve bizim için çizdiği istikamet doğrultusunda gereken adımları atacağız. En kısa sürede olağanüstü seçimli kongremizi toplayacağız.”

Editör: Recep Çalışkan