AMED - Tunceli'de yaşayan akademisyen Uğur Çit, Munzur Vadisi Milli Parkı'nın huzurlu ortamında güzelliğine dikkati çekmek amacıyla Munzur Çayı'nın ortasında keman çaldı.

Tunceli'nin doğal güzelliklerinden biri olan Munzur Çayı, sadece doğasıyla değil, aynı zamanda sunduğu huzurlu ortamıyla da ziyaretçilerini büyülüyor. Bu eşsiz atmosferin bir parçası olarak, Munzur Üniversitesi'nden Dr. Uğur Çit, çayın serin sularının ortasında unutulmaz bir müzikal şöleni yaşattı.

Munzur Çayı'nın berrak sularıyla çevrili bir noktada, Dr. Çit, kemanının tellerine dokunarak doğanın sunduğu ilhamı müziğe dönüştürdü. Doğanın nağmeleriyle bütünleşen kemanın sesi, çevredeki dağların yankılanan yüzeylerinde huzur verici bir melodi oluşturdu.

Mehmet Ali Birand'ın eşinden 'yangın' eleştirisi! Mehmet Ali Birand'ın eşinden 'yangın' eleştirisi!

Ali Yerlikaya Tunceli’ye hakim olan bu huzurlu ortama şekilde acıkma yaptı: “Burası Tunceli, Munzur Çayı. Bir zamanlar adı terörle anılan Munzur’da artık huzurun sesi hakim. Munzur Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Uğur Çit Munzur Çayı’nın ortasında kemanıyla bestesini çaldı. Terör bitme noktasına geldikçe, cennet vatanımızın dört bir köşesine huzur hakim oluyor.  Kapalı yayla kalmıyor; çaylar, dereler özgürce akmaya devam ediyor. Tam da olması gerektiği gibi… Çünkü Aziz Milletimiz her şeyin en güzeline layık..”

Kaynak: AMED TIMES