AMED TIMES- HÜDA PAR Batman Belediye Başkan Adayı Serkan Ramanlı, Karar TV’de, DEM Parti Adayı Mehdi Öztüzün ile yan yana çekilen fotoğrafını anlattı. Ramanlı şunları söyledi: “Maça gittik, önceki araç protokol kapısında indirdi.

AK Parti adayı ayakta bekliyordu. Herhalde birilerini bekliyordu. Vali yardımcıları, kaymakamlar vardı. Protokolde bir 5 dakika oturdum. Wikinglere (Petrolspor’un taraftar grubu) gittim, sonra Yarasalar (Petrolspor’un taraftar grubu) küsmesin diye onlara gittim. Yarasalar grubuna gittim, ben girer girmez. “Halkın başkanı halkın arasında” sloganı başladı. Ben de taraftara selam verdim. Mehdi bey ile aramızda bir hukuk var. Öcalan’ın avukatlığını yaptığı dönem tutuklanmıştı. Ben de kendisinin isteği üzerine avukatlığını üstlendim. Karşılaştık, selam verdik. Batman’ın yerel bir ajansı fotoğrafı alıp paylaşmış. Bu bölgenin özlediği bir kare. Gönlü barış ve huzurdan yana olan herkesi sevindiren bir kareydi.”

‘Hizbullah ile PKK çatıştı’

Ramanlı, DEM Parti’den fotoğraf ile gelen tepkilerin sorulması üzerine şunları söyledi: “Bahsedilen çatışmalar PKK ve Hizbullah çatışması olarak yerini alan ve çocukluğuma denk gelen dönemler. Biz HÜDA-PAR olarak Hizbullah değiliz. DEM Parti de bildiğim kadarıyla PKK değil. İki örgüt arasındaki kanlı çatışmaların tarafı olmayan bir parti bunu neden anlatıyor bu sorulmalı.” 

Bakan Tunç: DEM Parti kapatılabilir Bakan Tunç: DEM Parti kapatılabilir

Kaynak: Haber Merkezi