AMED TIMES - Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Muş’un Bulanık ilçesinde düzenlenen halk buluşmasına katıldı. Hatimoğulları, “AK Parti’ye oy vermiş seçmen bile kayyımcı zihniyetten, kayyumlardan bıktı. Artık DEM Partililer dışındaki halkımız da kayyım zihniyetini kentlerde istemiyor ve inanın ki artık kayyım zihniyetine geçit vermeyeceğiz” dedi.

Partinin Kop Belediye Eşbaşkan adayları Aryan Doğan ve Arafat Kardağı halkı selamlamasının ardından DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları halka seslendi. Tülay Hatimoğulları, şunları söyledi:

"Bu coşku bizim, bu coşku hepimizin, bu coşku 31 Mart zaferinin coşkusu. Bizler Bulanık’ta defalarca kez kazandık. Bu halk her daim iradesini mücadelesinden yana kendi partisinden yana kullandı. Yine Bulanık’ı kazanacağız, bundan hiçbir şüphemiz yok. Bulanık halkına kayyım atayan zihniyeti bir kez daha sizlerin huzurunda kınıyorum. Haftalardır alanlardayız, Kürdistan ve Türkiye'nin dört bir yanını seçim çalışmaları kampanyası çerçevesinde geziyoruz. Gittiğimiz her yerde çok büyük bir coşkuyla karşılanıyoruz. AKP’ye oy vermiş seçmen bile kayyımcı zihniyetten, kayyumlardan bıktı. Artık DEM Partililer dışındaki halkımız da kayyım zihniyetini kentlerde istemiyor ve inanın ki artık kayyım zihniyetine geçit vermeyeceğiz.”

‘Demokratik ve şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla yöneteceğiz’

Kayyımın gittiği her yeri soyup soğana çevirdiğini söyleyen Hatimoğulları, şunları kaydetti:

“Bulanık’ta soyduğu belediyede bir örnektir bizler için. Taşınmazları, arsaları, kurumları her şeyi sattılar. Bizler partimizin 30 yıllık belediyecilik anlayışıyla belediyelerde inşa ettiğimiz, kadın kurumlarını, gençlik kurumlarını kayyım zihniyetleri teker teker sattı ya da isimlerini değiştirdiler. Bütün arsaları, kurumları bakanlıklara devrettiler, çünkü gideceklerini biliyorlar. Değerli halkımız, talancı, gaspçı, kayyımcı zihniyetin artık bu topraklara girmesine izin vermeyecek ve bu talanın cevabını da 31 Mart'ta sandıkta verecektir. Bütün halklara sözümüz olsun ki; bizler belediyeleri aldığımız zaman demokratik ve şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla yöneteceğiz.”

Sandıklara sahip çıkalım

Hatimoğulları’nın “Halkı açlığa ve yoksulluğa maruz bırakanlara karşı hep beraber sandık başına gitmeye hazır mısınız?” diye sorduğu ilçe halkı hep bir ağızdan “evet” yanıtı verdi.

Erdoğan kabine sonrası muhalefeti hedef aldı! Erdoğan kabine sonrası muhalefeti hedef aldı!

Hatimoğulları, bunun üzerine sözlerini şöyle devam etti:

“Hırsızlara karşı özellikle sevgili gençlerin sandıklara sahip çıkması gerekiyor. Seçime artık sayılı saatler kaldı. Sizden ricamız bu büyük emeklerin karşılığını hep birlikte çok güçlü bir şekilde alabilmek için sandıklarımıza gözümüz gibi sahip çıkalım. Bizler oy kullandıktan sonra okul bahçelerinde özellikle sayım başladığı sırada alanları terk etmeyelim ve nöbet halinde olalım. İlçe seçim kurullarının önünü hep birlikte dolduralım, hırsızlara izin vermeyelim. Biliyorsunuz bu hırsızlar kayyım atamayacaklarını bildikleri için kritik kentlerimize taşımalı seçmen yerleştirdi. Askerler ve polisler olmak üzere yüzlerce insanı kentlerimize taşıdılar. Sadece kayyımcı belediyecilik yapmadılar, aynı zamanda kayyım seçmeni taşıdılar. Sizden ricamız başka şehirlerde yaşayan ve oyu Kurdistan kentlerinde olan arkadaşlarınızı, eş, dost ve akrabalarınızı oyunu kullanmaları için ikna edin ve oylarını gelip kullansınlar.”

‘Mührü DEM ağacının altına vuralım’

Sözlerinin devamında ‘Jin, jîyan ve azadî’ felsefesinin izinde yürüyen bir halk olduklarını belirten Hatimoğulları, şunları belirtti:

“Bu ülkeye barışı ve kardeşliği bu halk gerçekliği getirecektir. Kürt gençleri, Kürt kadınları getirecektir. Bu katılımlar, bu alkışlar İmralı tecridine karşı yürütülen güçlü bir mücadeledir. Bu alkış Kürt halkının ve Kürt sorunun demokratik çözümüne karşı gösterilen bir iradedir. Bu iradeyle beraber 8 Mart’ın ve Newroz’un iradesiyle buluşturduğumuzu bir kez daha hatırlatarak 31 Mart seçimlerine adeta Dehaq’a karşı, firavunlara karşı mücadele eden bir Kawa’nın ruhuyla mücadele etmeye hazır mıyız? Evet, sizde bu coşku ve bu heyecan olduğu sürece hiç kimse değerli halklarımıza diz çöktüremeyecektir. Saray şunu da iyi bilsin ki; bizler kentimizi de kendimizi de demokratik, ekolojik, kadın özgürlükçü bir belediyecilik anlayışıyla yöneteceğiz. Mührü DEM ağacının altına vuralım, zaferimizi DEM ağacının altında DEM’li çayla kutlayacağız. Yolumuz açık olsun.”

Kaynak: Artı Gerçek