Gratis, perakende sektöründe ilerlemek isteyen birçok kişinin gündeminde olan markalardan biri. Gratis'te çalışmak isteyenler, iş başvurusunun nasıl yapılacağı ve maaş bilgileri hakkında bilgi sahibi olmak için araştırma yapıyor.

Gratis maaşları, çalışılan pozisyona, prime ve ek ödemelere göre değişebiliyor. Gratis maaşları, özellikle çalışma süresine bağlı olarak önemli ölçüde artabilir. Part-time çalışmak isteyen öğrenciler için de mümkün çalışma şartları mevcut.

2024 yılında Gratis Maaşları yazımızı sizler için derledik. İşte detaylar…

Gratis Maaşları 2024

2024 yılı için iş arayışında olan çoğu kişi, gratis maaşlarını merak ediyor. Gratis çalışanları, özellikle 2024 yılının başında yapılan zamlar sonrasında artan maaşlardan avantajlı bir durumda oldularını söyleyebiliriz. 

Sadece full time çalışanlar değil, aynı zamanda part time çalışanlar da diğer sektörlere göre daha iyi maaşlarla karşılaşıyor. Gratis'e iş başvurusunda bulunmak isteyen kişiler için hazırladığımız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Gratis Full Time Maaşları

Kasiyer, satış danışmanı, mağaza müdürü ve yardımcısı, bölge müdürü gibi pozisyonlar, gratiste çalışabileceğiniz pozisyonlar. Her bir pozisyonun görevine göre maaşlar da değişiklik gösteriyor. Gratis'e iş başvurusu yaparken, hangi pozisyona başvurmak istediğiniz tabii ki kendiniz seçiyorsunuz.

Gratis Maaşları 2

Bununla birlikte, her bir kadro için farklı gereksinimlerin olduğunu belirtmekte fayda var. 2024 yılında güncel Gratis maaşlarını sizler için listeledik:

 •                Gratis Kasiyer Maaşı: en düşük maaş 17.500 TL
 •                Gratis Satış Danışmanı Maaşları: en düşük maaş 17.500 TL
 •                Gratis Müdür Yardımcısı Maaşı: en düşük maaş 21.000 TL
 •                Gratis Mağaza Müdürü Maaşı: en düşük maaş 26.500 TL
 •                Gratis Bölge Sorumlusu Maaşları: en düşük maaş 30.000 TL
 •                Gratis Beauty Personel Maaşları: en düşük 17.500 TL – 22.500 TL’den başlıyor.

Çalışılan pozisyon ve deneyime bağlı olarak, gratis personel maaşı genellikle değişir. Örneğin, bir bölge müdürü bir müdürden daha fazla maaş alır. Bu nedenle, part-time, full-time, kasiyer, satış danışmanı gibi çeşitli pozisyonlar dahilinde ücret bilgilerini değerlendirmeniz gerekir.

Gratis Part Time Maaşı

Part time pozisyonlar, ücretsiz çalışma koşulları ve maaşlarıyla da oldukça avantajlı bir konumda. Özellikle öğrenciler kendi paralarını kazanmak için bu çalışma sistemini tercih ediyor. Gratis markası da öğrencilere ya da part time çalışmak isteyenlere bu fırsatı sunuyor.

Gratis part time maaşları ise 30 saat üzerinden değerlendirilerek ortalama olarak 11.500 TL civarında bulunuyor.

Gratis Çalışma Şartları

Gratis’te çalışmak, hem kadın hem de erkek çalışan adaylar için oldukça avantajlı seçenekler sunuyor yine de kadın adayların daha çok olduğunu belirtelim. Yıl içerisinde satış danışmanı pozisyonuna fazlaca alım yapılıyor. Peki Gratis çalışma şartları nelerdir birlikte bakalım.

 • Gratis çalışanlarının haftalık 1 gün izin hakkı bulunur ve bu izin günü genel olarak hafta içi olacak şekilde mağaza yönetimi tarafından belirlenir.
 • Gratis maaşları her ayın 5’inde yatırılır. Fakat Gratis maaşı hangi bankaya yatırılıyor sorusunun cevabı hakkında bir bilgi bulunmuyor.
 • Gratis yan haklar bakımından personellerine çeşitli avantajlar sağlıyor. Performans primi başta olmak üzere hoş geldin paketi, yakacak yardımı, yemek ödemesi, bağlılık ödülleri ve özel sağlık sigortası gibi çeşitli haklar tanınıyor.

Gratis Maaşları 3

Gratis Vardiya Saatleri

Gratis çalışanlarının, çalışma saatleri personeller için 09:00 – 21:00 arasında günde 8,5 saat üzerinden vardiyalara göre belirleniyor. Gratis’te çalışanlar, haftalık olarak 45 saati aşmayacak şekilde çalışıyor. Personellerin sabah vardiyası 08:30-16:30 aralığındayken, akşam vardiyası ise 13:00 -21:00 saatleri arasında oluyor. Part time çalışma saatleri ise her mağaza için mağaza yönetimi tarafından belirleniyor.

Gratis Yemek Ücreti Ne Kadar?

Gratis çalışanlarının ne kadar yemek ücreti aldığı konusunda kesin bir bilgi bulunmuyor. Çünkü personelin çalışma saatlerine göre miktar hesaplanıyor. Bu nedenle, part-time ve full-time çalışanlar arasında yemek kartı ödemelerinin miktarı da farklı oluyor.

Gratis İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu rakamlar size çekici geldiyse, artık iş başvurusu yapabilirsiniz! Gratis'te iş bulmak için genel olarak kariyer sitelerine başvurabilirsiniz. Bununla birlikte, Gratis'in kendi web sitesinden iş başvuru formunu doldurmanızı tavsiye ederiz.

Gratise iş başvurusunda bulunmak isteyenler için başvuru şartlarının listesi:

 • En az lise mezunu olan,
 • Perakende sektöründe satış tecrübesi bulunan,
 • Aktif satış yapmayı seven ve ikna kabiliyeti yüksek,
 • Hedef odaklı çalışabilen,
 • Kişisel bakımına ve dış görünümüne özen gösteren,
 • Esnek çalışma saatlerine uyum gösteren,
 • 18 – 35 yaş aralığındaki herkes,

Gratis’e iş başvurusunda bulunabiliyor.

Gratis'te Kariyer Yapılır Mı?

Gratis çalışma koşullarının olumlu olduğunu belirtmiştik. Bunun bir nedeni, ilgili firmanın çalışanlarına kariyer fırsatları sunmasıdır. Gratis çalışanlar, işe başladıkları andan itibaren kariyerlerinde ilerleme fırsatlarına sahiptir.

 • Mentorluk Programı: Deneyimli çalışanların yeni başlayanlara işi öğretmesi ve gelişimlerini desteklemesi için mentorluk programı uygulanır.
 • Internship Programı: Gratis, aynı zamanda öğrencilere staj imkânı da sağlıyor. Bu program ile gençlere staj imkânı sunularak kariyer gelişimlerine destek sağlanır.
 • Çalışan Gelişimi Programı: Gratis kariyer imkânlarının asıl odak noktası bu programdır. Gratis çalışma şartlarını iyileştiren bir kariyer programıdır. Bu uygulama ile amaçlanan, personelin iç eğitimlerle kariyerinde yükselerek eşsiz fırsatlardan faydalanmasını sağlamaktır.

Gratis Maaşları 4

Bu gibi programlar ile Gratis, çalışanlarına yükselme ve kendini geliştirme imkanı sunuyor.

Gratis Çalışan Yorumları

Gratis çalışanları genelde ayak çalışmalarından ötürü yorucu çalışma saatleri olduğundan bahsedeler. Fakat maaşların gününde yatıyor olması, yan hakların verilmesi, yol ve yemek gibi ek ödemelerin olması da çalışanların memnun olduğu şartlar arasında yer alıyor.

Sık Sorulan Sorular

Gratis maaşları, Gratis çalışma saatleri ve şartları gibi konulara yazımızda yer verdik. Şimdi bir de sık sorulan soruları cevaplayalım.

Gratis vardiya saatleri kaç?

Personellerin sabah vardiyası 08:30-16:30 aralığındayken, akşam vardiyası ise 13:00 -21:00 saatleri arasında oluyor. Part time çalışma saatleri ise her mağaza için mağaza yönetimi tarafından belirleniyor.

Gratis maaşları ne zaman yatar?

Gratis maaşları her ayın 5’inde çalışanların banka hesaplarına yatar.

ATM’lerde yeni dönem başlıyor ATM’lerde yeni dönem başlıyor

Gratis maaşları hangi bankaya yatıyor?

Gratis çalışanlarının maaşları hangi bankaya yatırıldığı hakkında bir bilgi yok.

Editör: Esra Editor