Rüzgarlı Tepe, her akşam saat 21.30'da Kanal 7 ekranlarında seyirciyle buluşan gündelik format dizisi. Dizi, iki ayrı dünyayı bir araya getiren bir aşk ve intikam hikayesini anlatıyor.Özellikle genç oyuncu kadrosuyla öne çıkan dizinin en önemli oyuncusu ise Gökberk Yıldırım. Gökberk Yıldırım, geçmişte de birtakım gündelik dizilerden tanıdığımız isimlerden.

Gökberk Yıldırım'ı özellikle 2011-2018 yılları arasında yayınlanan Beni Affet dizisinin seyircileri çok iyi hatırlayacaktır. Gökberk Yıldırım Beni Affet dizisinde Murat Kozan rolüyle büyük beğeni toplamıştı.

Rüzgarlı Tepe ve Beni Affet dizilerinin hayranları internette Gökberk Yıldırım kaç yaşında, nereli, Rüzgarlı Tepe dizisinin Halil'i kim gibi soruları sık sık sormaktalar.

Bu yazımızda dizilerin vazgeçilmez oyuncularından Gökberk Yıldırım kimdir sorusunu sizler için cevaplayacağız.

Gökberk Yıldırım Kimdir?

Gökberk Yıldırım, 20 Aralık 1991 yılında Ankara'da dünyaya geldi. Oyunculukla ilk olarak lise eğitimini tamamladıktan kısa süre sonra ilgilenmeye başladı.

Üniversiteye başladığı bilinen ancak hangi okulu ve bölümü tercih ettiği bilinmeyen Yıldırım, bir süre sonra oyunculuk için eğitim hayatına ara verdi. Bu aranın ardından oyunculuk kurslarına katılarak yeteneğini keşfetmeye ve geliştirmeye çalıştı.

Gökberk Yıldırım kariyerine ilk olarak FOX TV'de yayınlanan gündelik dizi Deniz Yıldızı'nda adım attı. Bu dizide 29 bölüm rol aldı. Genç oyuncu asıl çıkışını ise bir diğer gündelik dizi olan Beni Affet ile Star TV ekranlarında yaptı.

Gökberk Yıldırım Kimdir (1)

Halen binlerce kişinin tekrarlarını izlediği Beni Affet dizisinde Murat Kozan karakterini canlandırdı. Gökberk Yıldırım bu dizide 2014-2018 yılları arasında toplam 869 bölümde rol aldı.

Beni Affet'te rol alırken aynı zamanda Aşk ve Günah dizisinde Berk karakterini canlandırdı. Gökberk Yıldırım bu dizide 50 bölüm rol aldı ve ismini iyice duyurdu.

Gökberk Yıldırım, Beni Affet final yaptıktan sonra kariyerine tam gaz devam etti. Bu kez ATV ekranlarında yayınlanan Beni Bırakma dizisinde Yusuf karakterini canlandırdı. Bu dizide 193 bölüm başarıyla rol alan Gökberk Yıldırım tanınırlığını da arttırdı.

Beni Bırakma dizisinin ardından 2022 yılında Hicran isimli dizide 20 bölüm rol aldı. Gökberk Yıldırım şu anda ise Rüzgarlı Tepe dizisinde Halil karakterini canlandırıyor. Kendisinin rol aldığı diziler ve kaç bölüm rol aldığının bir listesi mevcut: 

 • Hicran, 20 bölüm
 • Beni Bırakma, Yusuf, 193 bölüm
 • Beni Affet, Murat Kozan, 869 bölüm
 • Aşk ve Günah, Berk, 50 bölüm
 • Deniz Yıldızı, 29 bölüm

Gökberk Yıldırım Kaç Yaşında ve Nereli?

Gökberk Yıldırım kimdir sorgusunu yapanlar yakışıklı oyuncunun yaşını da merak ediyor. Gökberk Yıldırım özel hayatını nispeten gizli tutan biri. Ancak doğum yeri ve doğum tarihi biliniyor.

Gökberk Yıldırım Kimdir (2)

20 Aralık 1991'de Ankara'da dünyaya gelen Gökberk Yıldırım 2024 yılı itibariyle 33 yaşında. Kendisi bu yılın son günlerine doğru 34 yaşına basmış olacak.

Yay burcu olan Gökberk Yıldırım 1.83 boyunda ve 77 kilo ağırlığındadır. 

Gökberk Yıldırım Instagram Hesabı

Sevdiğimiz oyuncuların veya kişiliklerin hayatlarına ortak olabilmenin en iyi yolu onları sosyal medyadan takip edebilmek. Herkesin her an her şeyi paylaşabildiği sosyal medya, genç oyuncuların da kendilerini tanıtabilmeleri için ideal bir mecra.

Gökberk Yıldırım Kimdir (2)

Icardi ile Wanda Nara ayrıldı mı? Nara’dan açıklama Icardi ile Wanda Nara ayrıldı mı? Nara’dan açıklama

Instagram'da tam 327.000 takipçisi bulunan Gökberk Yıldırım'ın hesap adresi ise "gokberkyildirim."

Gökberk Yıldırım Evli mi, Eşi kim?

Özel hayatını kamuoyuyla paylaşmaktan kaçınan Gökberk Yıldırım şu anda bildiğimiz kadarıyla herhangi bir ilişkinin içinde değil. Ünlü oyuncu dolayısıyla evli de değil.

Gökberk Yıldırım'ın ilişki hayatına dair bildiğimiz tek şey 2020 yılının sonlarına doğru Merve Ulutaş isimli bir hayranıyla aşk yaşadığı. Ancak bu bilgi dahi iddiadan öteye geçmiyor.

Gökberk Yıldırım’ın özel hayatına çoğunlukla Instagram hesabı üstünden dahil olabiliyoruz. Oyuncu hakkında arkadaşlarıyla vakit geçirmekten hoşlandığı ve atları sevdiği şeklinde ufak bilgilere sahibiz.

Gökberk Yıldırım Rüzgarlı Tepe dizisinde kim?

Ünlü oyuncu Gökberk Yıldırım, son dönemin en çok izlenen dizilerinden Rüzgarlı Tepe'de Halil karakterini canlandırıyor.

Gökberk Yıldırım Kimdir (4)

Rüzgarlı Tepe'de Halil, ailesi için yaşayan ve küçük yaşlarından bu yana çileyi fazlasıyla tatmış bir insandır. Kendisi çocukluğunun kasabasına intikam için gelmiştir. Ancak kasabanın en zengin ailesinin kızı Zeynep ile fırtınalı bir aşk hikayesinin içine düşmüştür.  

Rüzgarlı Tepe Dizi Konusu

Gökberk Yıldırım kimdir sorularını soran biri, çok büyük ihtimalle Rüzgarlı Tepe dizisinin izleyicisidir. Peki bu dizinin konusu tam olarak ne? Rüzgarlı Tepe neden bu kadar izleniyor?

Kanal 7'nin resmi sitesine baktığımızda bizi şu ifadeler karşılıyor:

Zeynep, kasabanın en varlıklı ailesinin kızıdır ve toplum tarafından örnek gösterilen biri olarak bilinir. Ancak içten içe bir savaşçı ruha sahiptir. Diğer yandan Halil, ailesini küçük yaşta kaybetmiş ve kendi imkanlarıyla yaşamak zorunda kalmıştır.

Bu iki farklı dünyanın insanı olan Zeynep ve Halil'in yolları kesişir. Aralarında karmaşık bir aşk başlar. Ancak aileleri ve yaşadıkları zorluklar, aşklarını engellemeye çalışır. Ne kadar kaçsalar da aşkın girdabına kapılmaktan kendilerini alamazlar.

Gökberk Yıldırım Kimdir (6)

Attıkları her adımın sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalan gençler, aşklarını ayakta tutabilecekler mi? Bu sorunun cevabı, onların yaşadığı acılar, aldıkları zor kararlar ve karşılaştıkları bilinmezliklerle dolu bir serüvenin içinde gizlidir.

Rüzgarlı Tepe Dizisi Oyuncuları

Rüzgarlı Tepe’nin Halil’i kim araştırması yapanlar dizinin oyuncu kadrosunu da araştırıyor. Gökberk Yıldırım kimdir sorusunu cevaplamıştık. Şimdi dizinin oyuncu kadrosuna da bakalım.

Rüzgarlı Tepe dizisinin başrolünü Gökberk Yıldırım ve Cemre Arda paylaşmaktalar. Oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimlerse şu şekilde:

 • Enes Özdemir
 • Zeynep Serpil Bozkurt
 • Ezgi Dalgıç
 • İlayda Sumak
 • Selma Kutluğ
 • Dilek Aba
 • Sena Pehlivan
 • Adem Bal
 • Hilal Kuvvet
 • Sude Oduncu
 • Furkan Bozkurt
 • Serdar Yusuf Şen
 • Tarık Tiryakioğlu
 • Gülşah Susam
 • Ecem Yüceşakar
 • Arda Şanlı
 • Eda Demirel
 • Zeynep Dreyfi Zuhri

Rüzgarlı Tepe Hangi Gün?

Gündelik formatta yayınlanan dizi, her akşam 21.30'da Kanal 7 ekranlarında izleyiciyle buluşmakta.

Seyirciyle ilk defa 2023 yılının son günlerinde buluşan ve her hafta beş yeni bölümüyle izleyicisinin merakını gideren dizi, bu hafta 61, 62, 63, 64 ve 65. bölümleriyle karşımızda olacak.

Reyting sonuçlarında sürekli zirvelerde yer aldığını gördüğümüz Rüzgarlı Tepe, sosyal medyadan da büyük ilgi görüyor. Dizinin resmi Instagram hesabı tam 83.800 kişi tarafından takip edilmekte. Hesaptan dizinin kesitleri ve fragmanı da yayınlanmakta.