AMED -   Adana Emniyet Müdürlüğü, uzun süredir takibe aldığı uyuşturucu ve silah ticareti yapan bir şebekeye yönelik geniş çaplı bir operasyon düzenledi.

Adana’da polis, uyuşturucu ve silah ticareti yapan şebekeye yaptığı operasyonda, satıcılar ile alıcı olarak görüştü. O anlar polisin gizli kamerasına an be an kaydedilirken, görüşmede pazarlık da yapıldı. Polis otosunda polise uyuşturucu satmak isteyenler görüntülere karşın yaptığı işi reddetti.

Polis, geçen 29 Mayıs günü Beytekin ile Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Şakirpaşa Mahallesi’nde Deniz Beytekin ile temasa geçti. Alıcı kılığında Beytekin ile görüşen polisler, uyuşturucu almak istediklerini söyledi. Ekipler, bu görüşme esnasında gizli kayıt yaptı. Sesli ve görüntülü kayıt alan ekipler, 20 gram uyuşturucu almak istediklerini belirtti. Ekipler, bu kişi ile almak istediği uyuşturucunun rengi ve fiyatını dâhil tüm detayları konuştu. Taraflar 20 gram uyuşturucu madde için 20 bin TL’ye anlaştı. Deniz Beytekin, bu esnada bir kişiyi aradı ve alıcı kılığında görüştüğü polisleri, bu kişinin gönderdiği konuma yönlendirdi.

Polis ekipleri bu kez, Beytekin’in akrabası Uğur Beytekin ile görüştü. Uğur Beytekin, alıcı olduğunu düşündüğü polislerin aracına bindi. Ekipler bu esnada da kayıt yaptı. Beytekin 20 gram uyuşturucu teslim etti, parayı aldı.

Uyuşturucu ticareti yaptıkları anlaşılan Beytekinler'in de olduğu çok sayıda kişiye operasyon yapıldı.

Diamond Tema hakkında yakalama kararı! Diamond Tema hakkında yakalama kararı!

Kaynak: Haber Merkezi