Türkiye’de en çok tüketilen makarna markalarından birisi olan Filiz markası hakkında vatandaşlar araştırma yapıyor. Özellikle İsrail’in Gazze’ye yönelik düzenlediği saldırılar sonrasında oluşan boykot hassasiyeti, beraberinde bazı markaların tarihçesinin ve kime ait olduğunun araştırılmasını sağlıyor. Bu kapsamda Filiz makarna kimin araştırmaları da sıklık kazandı. Peki, Filiz makarna İsrail malı mı? Boykot mu? Tarihçesiyle birlikte yanıtlıyoruz…

Filiz markası hakkında merak edilen tüm soruları yanıtlıyoruz. Özellikle Filiz makarna nerede üretiliyor sorusu vatandaşların merak ettiği konular arasında yer alıyor. Filiz makarna kimin markası? İşte yanıtı…

Filiz Makarna Hakkında

Filiz Makarna, 1974 yılında Bolu’da kurulmuş, yerli makarna markalarından birisidir. Günümüzde aktif bir şekilde marketlerdeki raflarda yerini alan makarna ürünleri, birçok kişi tarafından sevilerek tüketiliyor. Son dönemde İsrail ve Gazze arasında yaşanan gelişmeler, vatandaşlar tarafında boykot hassasiyeti oluşturdu. Bu kapsamda Filiz makarna kimin sorusu sıkça soruluyor…

Filiz markası, her ne kadar yerli bir marka olarak 1974 yılında kurulmuş olsa da günümüzde yabancı bir makarna markasına aittir. O markayı ve tarihsel geçmişini sizler için inceliyoruz. Filiz makarna boykot mu? Kime ait? İşte yanıtı…

Filiz Makarna Kimin Markası?

Filiz makarna, yerli markalar arasında kısa sürede başarı yakalamış, makarna ürünleriyle tüketicilerin beğenisini kazanmıştır. Günümüzde uygun fiyatlı makarna satışı yapan marka, 1994 yılında dünyaca ünlü farklı bir makarna markasıyla işbirliği yaparak faaliyetlerini genişletti. Filiz, ulusal ve uluslararası çapta büyük bir üne sahip makarna markaları arasında yer almaktadır. Peki, Filiz makarna kimin malı? Kime ait? İşte detaylar…

Filiz Makarna Kimin (5)-1

Filiz Makarna, 1974 yılından itibaren Türk makarnacılık sektörünün temel markalarından birisi olmuştur. Piyasaya sunmuş olduğu ürünlerle adından söz ettiren marka, ayrıca yürüttüğü faaliyetlerle sektörel gelişimin de öncüsü oldu. Filiz Gıda, 1994 yılında dünyaca ünlü makarna üreticisi Barilla ile iş birliğine giderek uluslararası arenada da tanınır hale geldi.

Doğuş Holding çatısı altında kurulan Filiz Makarna, 1994 yılından itibaren Barilla çatısı altında faaliyetlerini yürütmektedir. Holdingin önemli isimlerinden ve markanın kurucularından olan Filiz Şahenk, Ayhan Şahenk Vakfı’nda başkan vekilliği yapmaktadır. Filiz Makarna markasının sahiplik yapısı bu şekildedir.

Filiz Makarna Boykot Mu? İsrail Malı Mı?

Filiz makarna kimin araştırmalarının asıl kaynağı, İsrail’in düzenlediği saldırılar sonrasında boykot eylemlerinde markanın konumunun merak edilmesidir. Filiz makarna markası, günümüzde 1877 yılında kurulan dünyaca ünlü Barilla çatısı altında faaliyet göstermektedir. Barilla şirketler grubunun Türkiye’de Filiz makarnaların üreticisi konumunda olduğu bilinmektedir. Peki, Filiz makarna boykot mu? İsrail malı mı? İşte detaylar…

Filiz markası ve beraberinde global çapta Barilla markasının İsrail ile bir ilişkisi bulunmamaktadır. Bu doğrultuda ilgili ürünlerin boykot kapsamında olmadığı anlaşılmaktadır. Türkiye’de İsrail malı kullanmak istemeyenler için alternatif olarak Filiz markası önerilebilmektedir.

Filiz makarna kimin sorusunu yanıtladıktan sonra 1974 yılından günümüze sektörel olarak yüksek etkiye sahip bu markanın kime satıldığını detaylı olarak açıklayalım…

Filiz Makarna Kime Satıldı?

Filiz makarna markası, 1974 yılında Bolu’da kuruluşundan 1994 yılına kadar yerli markalar arasında başarısıyla adından söz ettirdi. 1994 yılında gerçekleştirdiği iş birliği sonrasında, Filiz makarna İtalyanlara mı satıldı araştırmaları da sıklık kazanmıştır. Peki, Filiz makarna kime satıldı? İşte yanıtı…

Filiz Makarna Kimin (8)

Filiz Gıda, makarnacılık sektöründe kısa sürede sahip olduğu başarıyla uluslararası çapta da tanınır hale gelmiştir. Yerli markalar arasında ön plana çıkan Filiz markası, 1994 yılında dünyaca ünlü makarna üreticisi Barilla markasıyla iş birliği yapmıştır. Bu iş birliği sonucunda Filiz Gıda, adını Barilla Gıda şeklinde değiştirmiştir.

Van Büyükşehir Belediyesi’nden ücretsiz açık hava konseri Van Büyükşehir Belediyesi’nden ücretsiz açık hava konseri

Bu bilgilere bağlı olarak Filiz makarnanın Barilla makarna markasına satıldığını söyleyebiliriz. Ancak şirketin aktif olarak sahiplik detayları hakkında bilgiler bulunmamaktadır.

Filiz Makarna Nerede Üretiliyor?

Filiz makarna kimin sorusuyla birlikte ürünlerin nerede üretildiğini ve fabrikasının nerede olduğunu kısaca açıklayalım. Filiz Gıda markası, Barilla ile iş birliği sonrasında da üretimini aynı yerde sürdürmektedir. 1974 yılında Bolu’da kurulan marka, aynı şehirde bulunan makarna üretim fabrikasında ürünlerini üretmektedir.

Türkiye’de pek çok zincir markette bulabileceğiniz Filiz makarna ürünleri, aynı zamanda hesaplı alışveriş yapmak isteyen kişilerin de tercihi konumunda. Makarna fabrikasında üretilen 16 çeşit ürün, düzenli olarak Türkiye’nin her noktasında nakledilmektedir. Bu şekilde üretim gerçekleştirilirken, “Filiz makarna nerede üretiliyor” sorusu için Bolu yanıtı verebiliriz.

Filiz Makarna Fabrikası Nerede?

Filiz Gıda şirketi, Barilla çatısı altına girmeden önce Bolu’da üretim gerçekleştirirken, günümüzde Barilla yönetimiyle aynı fabrikada üretimini gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda Filiz makarna fabrikası nerede sorusunun yanıtını da Bolu şeklinde verebiliyoruz. Filiz makarna üretim yerinin detayları ise şöyle:

  • Filiz Gıda (Barilla) fabrikası, Bolu ilinde bulunmaktadır.
  • 19.000 metrekare çelik ve betonarme binadan oluşan alan, makarna işleme binası, mamul deposu, trafo ve kazan dairesi, değirmen binası, sosyal – idari bina gibi yerleri kapsamaktadır.
  • Filiz makarna fabrikası, ayrıca 8.000 ton buğday kapasiteli silo ve 2.000 ton irmik kapasiteli siloya içermektedir.

Filiz Makarna Kimin (12)

Filiz makarna kimin sorusunu detaylı bir şekilde yanıtladık. Şimdi konuyla ilgili sıkça sorulan soruları yanıtlayalım…

Sıkça Sorulan Sorular

Filiz makarna kime ait araştırmasında sıkça sorulan sorular ve yanıtları şu şekildedir:

Filiz Makarna kime ait?

Filiz Gıda, Doğuş Holding çatısı altında Bolu’da kurulmuştur. Daha sonra 1994 yılında Barilla ile iş birliği yapan marka, günümüzde Barilla Gıda tarafından idare edilmektedir.

Filiz Makarna ne zaman kuruldu?

Türk makarnacılık sektörünün önemli isimlerinden olan Filiz Makarna markası, 1974 yılında Doğuş Holding tarafından Bolu’da kurulmuştur.

Filiz makarna kimin? Boykot mu? İsrail malı mı? Kime satıldı? gibi soruları yanıtladık. Merak ettiğiniz diğer sorular için yorumlar bölümünden bizlere ulaşabilir, ayrıca düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.