AMED - Yazar Müyesser Yıldız : “Uçağı Türkiye yolunda… ABD Fethullah Gülen'i teslim etti” başlığıyla bir yazı yayımladı.

Müyesser Yıldız, köşe yazısında, “Günlerdir Pensilvanya’daki çiftliği boşaltılan ve buradan götürülen Fetullah Gülen’in sağlık durumu konuşuluyor, “Ölüyor, öldü” deniliyor” iddialarına yer verirken “Bugün itibarıyla gündeme gelen son iddia ise; ABD’nin, Gülen’i MİT’e teslim ettiği, uçağının Türkiye yolunda olduğu ve bu bilginin şimdilik gizli tutulduğu.” bilgisine yer verdi.

Yazının devamında bu bilgi ve iddiaları teyit ettiremediğini ancak doğru olma olasılığının yüksek olduğunu belirten Yıldız, Amerika’nın Fettullah Gülen’i mutlaka Türkiye’ye teslim edeceğini kesin bir dille ifade etti.

Müyesser Yıldız, eğer Gülen Türkiye’ye veriliyorsa, karşılığında ne istendiğini de sorguluyor ve yeni planların, Gülen’in teslim edilmesiyle başlayacağı iddiasını ortaya attı.

Diamond Tema hakkında yakalama kararı! Diamond Tema hakkında yakalama kararı!

 Fethullah Gülen Türkiye'ye getirildi iddialarına cevap geldi

Öte yandan Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, sosyal medya ve internet sitelerinde FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in Türkiye’ye getirildiği ile ilgili haberlerin doğru olmadığı öğrenildi.

Kaynak: 12 Punto