AMED TIMES - Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır ve Mardin’deki yangınlar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Diyarbakır'da toplu taşıma araçlarında klima denetimleri sıkı takipte! Diyarbakır'da toplu taşıma araçlarında klima denetimleri sıkı takipte!

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Diyarbakır ve Mardin'de çıkan yangınlarda hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet dileyen Erdoğan şu açıklamalarda bulundu.

“Diyarbakır ve Mardin'de çıkan yangınlarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyoruz. 15 insanımızı kaybettiğimiz bir felaket üzerinde tepinenleri Allah'a havale ediyoruz. Bir taraftan devletimiz yangını söndürmek için canını dişine takıyor. Bir taraftan bir avuç kefen hırsızı selden kütük kapma yarışına giriyor. Kimse kusura bakmasın bunun adı siyasi başlıktır. Milletin yürek yangınını istismar etmektir. Mardin Valiliği çok çirkin bir provokasyonun da önüne geçmiştir. Portekiz maçı sonrasında bu zihniyete mensup kansızların milletin sinir uçlarıyla oynama girişimi asla masum değildir.”

Kaynak: Haber Merkezi