AMED TIMES- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri’de miting alanında konuştu. Emekli için bayram ikramiyesinin artırılıp artırılmayacağı yapmayan Erdoğan, banka promosyonları hakkında bilgi verdi. Erdoğan, bankaların alınan maaşa göre 8 ile 12 bin lira arasında promosyon vereceğini söyledi.

Alana gelenlerin sayısının 77 bin olduğunu ileri süren Erddoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Araç alacaklar dikkat! Araç alacaklar dikkat!

"Mayıs seçimleri ülkemizde, ülkeyi karıştırmaya hazır bir zihniyetin pusuda beklediğini gösterdi. 31 Mart'ta bu milli irade destanını daha ileriye taşıyarak, demokrasi safımızı biraz daha sıklaştıracağız. Kayseri vesayetten kumpasçılara, terör örgütlerinden darbecilere kadar verdiğimiz her mücadelede yanımızda yer aldı. 2023 hedeflerini de birlikte hayata geçirdik. Türkiye Yüzyılı'nın inşasını birlikte gerçekleştirmek istiyoruz.

En büyük mücadeleyi enflasyona ve hayat pahalılığını köpürten anlayışa karşı veriyoruz.

Emekliye promosyon

İlk kez 2017'de emeklilerimize banka promosyonu ödenmesini başlatmıştık. Kamu bankaları bu yılki promosyon ödemelerini 8 bin ile 12 bin lira arasında belirledi. Diğer bankaların da bu rakamların altında kalmayacağına inanıyorum.

Ülkemizde Cumhur İttifakı'ndan başka bunu yapabilecek bir başka siyasi irade yok. Muhalefetin eline kalsa bırakın maaşların yükselmesini, mevcut maaşları bile ödeyemezler. Muhalefetin halini görüyorsunuz.

"Zübük siyaseti..."

Türkiye yeni bir siyaset anlayışıyla karşı karşıya, bunun adı zübük siyasetidir.

Daha şimdiden seçimlerin ardından muhalefet tarafında ufaktan değişim arayışları başladı. Böyle giderse yeni bir meydan muharebesi yaşanacağı anlaşılıyor. Bu sefer gelenin gideni aratmadığı bir tabloyla karşılaşırız."

Alanda toplanan seçmelere seslenen Erdoğan, "31 Mart’tan sonra bunlara büyükşehirde ve ilçe belediyelerimizde… Cumhurbaşkanı yanınızda, belediyeler yanınızda ve gümbür gümbür çok daha farklı yeniden Kayseri diyeceğiz."

Kaynak: Haber Merkezi