AMED TIMES- Yerel seçimlere kısa süre kala partilerin çalışmaları devam ederken, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu ile DEM Parti Milletvekili Meral Danış Beştaş arasında başlayan ‘seviyesiz’ tartışma devam ediyor. Gazeteci Zübeyde Sarı’ya konuşan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu DEM Partili Meral Danış Beştaş’ı sert sözlerle eleştirdi.

Hollandalı heyet Doğan Hatun’u ziyaret etti Hollandalı heyet Doğan Hatun’u ziyaret etti

‘Eleştiri hakkı sadece sizin mi?’

Eleştiriye açık olduğunu dile getiren Ensarioğlu, “DEM Partili vekiller çıkıp beni eleştirebilir, söylediklerime katılamayabilirler. Bu eleştiri hakkı sadece sizin mi? Akşama kadar hem burada hem Mecliste hakaret ediyorsunuz. Eleştirileri iftira ile yapıyorsunuz. Aslı astarı olmayan konularda iftara atacaksınız ama siz eleştirilmeyeceksiniz? Sizin demokratlığınız zaten bu kadar. Eleştirmiyorlar seviyeleri düşük olduğu için hakaret ediyorlar. Benim hepsine bir cevabım var beklesinler. Daha cevabımı vermedim, çünkü bana hakaret ettiler. Meral’den diğerlerine kadar hepsine çok ağır cevaplarım olacak. Hakaretse hakaret, hakaretin kralını yapmasını bilirim. Ben onların kralına eyvallah etmedim, onlara mı eyvallah edeceğim” dedi.

‘Sizi ifşa etmesini bilirim’

Seviyenin düşmemesi gerektiğini belirten Galip Ensarioğlu, “Biz Meral hanım ve diğer vekillerle bir araya geliyorduk, sohbet ediyorduk. Meral hanımla yüzlerce konferansa katılarak bir araya gelmişiz, dostça sohbet etmişliğimiz var, hakaretleri yakışmadı hepsini misliyle iade ediyorum. Ayıplarını ortaya koyduğum zaman zorlarına gidiyor. Daha çok zorlarına gidecek. Sizin yaptığınız tüm ayıpları ortaya dökmesini de bilirim, sizi de ifşa etmesini bilirim. Eleştiriyorsan eleştir, bu konferansta Kürt meselesinin çözümünü konuşacaktık, fikirlerimiz söyleyecektik, belki katkı koyacaktık. Biz bu tür konferanslarda hiç polemik yapmadık. Niye katılmadıklarını bilmiyorum. 90’lı yıllardan buyana yürüttüğüm siyaset ortada. Meral hanım kayyımdan beslendiğimi ve nemalandığımı bütün Diyarbakır’ın bildiğini iddia ediyor. İspat etmezsen şerefsizsin. Madem iftira atıyorsun bu iftiranı ispat etmezsen şerefsizsin. Bana ‘sığ’ diyor, bende kalkıp ona ‘çukur’ mu diyeyim” şeklinde konuştu.

Kaynak: Amida Haber