AMED TIMES -9 günlük Kurban Bayramı tatili sürecinde Diyarbakır’ın Eğil ilçesi, Kurban Bayram'ında ziyaretçilerini büyük bir misafirperverlikle karşıladı. Kaymakam Volkan Hülür, toplamda 71.129 aracın ilçeye giriş yaptığını belirterek, bölgenin tatilciler tarafından yoğun ilgi gördüğünü dile getirdi.

Tatil süresince ziyaretçilerin ilgi gösterdiği başlıca noktalar arasında Peygamberler Tepesi, Eğil (Asur) Kalesi, Baraj Gölü kenarı ve tekne turları ile mesire alanları yer aldı.

Amedtımes Eğil

KPSS'ye girecekler dikkat, Diyarbakır Valiliği duyurdu açık olacak! KPSS'ye girecekler dikkat, Diyarbakır Valiliği duyurdu açık olacak!

Peygamberler Tepesi, benzersiz manzarasıyla ve tarihi önemiyle dikkat çekerken, Eğil Kalesi ise tarihi zenginliği ve etkileyici mimarisiyle ziyaretçilerini büyüledi. Baraj Gölü çevresinde yapılan tekne turları ve mesire alanları ise doğa severler için mükemmel dinlenme ve piknik alanları sundu.

Eğil ilçesi, zengin tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerine unutulmaz bir bayram tatili yaşatarak toplamda 71.129 araç giriş sağladı.

Kaynak: AMED TIMES