AMED TIMES- DEM Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye eşbaşkan adayı Doğan Hatun kentteki her seçmene temas ettiklerini söyledi.

Ergani'de çocuk kavgasına aileler karıştı: 1 Ölü 7 yaralı Ergani'de çocuk kavgasına aileler karıştı: 1 Ölü 7 yaralı

Hatun yaptığı açıklamada, “Elbette ki gönlümüz bir bütününü alarak, 17'de 17 yapmak. Ama realite maalesef böyle değil. Mesela Çüngüş, Çermik uzun yıllardır hiç kazanamadığımız bir yer. İlk defa oraya da yoğun bir emek sarf ediyoruz. Dikkatinizi çekerse şehir merkezinden çok kırsal ilçelerimizin tamamına partimiz üst noktada bir seferberlik ilan etmiş ve böyle bir tempoyla çalışıyoruz. Şehir merkezinde akşamları daha çok çalışıyoruz. Mahallelerde halk buluşmaları, ev gezmeleri, ansızın kapıyı çalıp içeri girme vesaire bu şekilde yoğun bir tempoyla çalışıyoruz.” dedi. 

Kentte hiçbir çocuk kaybolmayacak

Diyarbakır’ın birçok sorunu olduğunu belirten Hatun kazandıkları taktirde yapacaklarını anlatarak “Ben Diyarbakır Kulp İlçesi’nde doğdum, 1985’te. 1993’te köy yakmalarından sonra 7-8 yaşındayken Diyarbakır'a geldim ve Diyarbakır'a ilk geldiğim gün kayboldum. O dönem Lice Yatılısı’nda okuyorduk. Araç getirdi bizi Dağkapı Meydanına bıraktı gitti. İz bilmez, kimseyi tanımaz öyle akşama kadar kaldık. 30 yıldır hiç aklımdan çıkmayan bir şey. Bir çocuğun bir şehirde kaybolması. 30 yıldır hiç içimden çıkmayan bir şey. Şunu söylüyorum, bu kentte hiçbir çocuk kaybolmayacak. Kim, nereye çekerse çeksin. Hiç önemli değil. Bunun tanımı ideolojiktir de, bunu tanımı felsefiktir de, bunun tanımı bilimdir de. Ne derseniz deyin. Ama bu kentte bir daha hiçbir çocuk kaybolmayacak.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: Amida Haber