AMED TIMES - Edirne'de düzenlenen Kuraş Avrupa Gençler Şampiyonası'nda Diyarbakırlı sporcular, büyük bir başarıya imza attı.

Tabipler Odası ve SES'ten Diyarbakır'daki sağlık skandalına yanıt Tabipler Odası ve SES'ten Diyarbakır'daki sağlık skandalına yanıt

 21-23 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen şampiyonaya 19 ülkeden 220 sporcu katıldı. Türkiye'yi temsil eden Diyarbakırlı sporculardan 60 kiloda mücadele eden Özgür Alagöz ve 66 kiloda mücadele eden Muhammed Can Yüzen, Avrupa şampiyonu unvanını kazandı.

Amedtımes-501

Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı antrenör Ramazan Parıldar, şampiyonanın ardından yaptığı açıklamada, "Bu gurur hepimizin. Uluslararası arenada bayrağımızı gururla taşıyan ve İstiklal Marşı’mızın okunmasını sağlayan sporcularımızı canı gönülden tebrik ederim. İki Avrupa şampiyonluğu ve iki altın madalya ilimize ve ülkemize büyük bir sevinç yaşattı. Bu başarı uzun yıllar unutulmayacak. Şimdi gözlerimiz Kuraş Dünya Gençler Şampiyonası'na çevrildi. Sporcularımıza orada da başarılar diliyorum. Bizlere destek veren herkese teşekkür ederim" dedi.

Kaynak: İHA