AMED TIMES - Daha önce Fenerbahçe, Beşiktaş ve Diyarbakırspor gibi kulüplerde kalecilik yapan Murat Şahin Diyarbakır'da gençlerin antremanını izledi.

Diyarbakır-Mardin yangını sonrası psikolojik destek Diyarbakır-Mardin yangını sonrası psikolojik destek

Daha sonra Amed Times'a açıklamalarda bulunan Şahin ülkedeki altyapı sorunu ile ilgili "Aslında bu ülke sırf Diyarbakır için bakmamak lazım. Yani altyapı sorunu ülkenin genelinde yaşadığımız bir sorun. Ama işte bu şekilde çeşitli spor okulları ile beraber bütün büyük kulüplerimizin özellikle ülkenin genelinde bir tarama yapmasıyla bunun üstesinden gelinebilir. Ama tabii ki bunda bir uğraş lazım. Bu çok kolay bir iş değil. Hep söyleriz yani bizde yıllardır niye altyapıdan yetişmiyor falan. Ama sadece söylenme ile olmuyor tabii ki bunun için bir emek harcanmalı. Bu sayıda kulüplerin veya gücü de kulüplerimizin biraz daha yatırım yapması gerekiyor. Bu da zamanla çözülecek bir iş ama birilerinin bir yerden başlaması lazım." dedi. 

Tesisleşme konusunda problem var

Şahin ayrıca "Tabii ki burada gerekli emek sağlanabilirse çocukların hepsinde bir yetenek var.  Ama bu yeteneği ortaya çıkarabilmek önemli. Bu da bir zaman. Buna çok ciddi bir zaman lazım. Uğraşmak lazım, tesisleşmek lazım. Biz yetiştirmiyoruz. O konuda eksiğimiz var. Sırf Diyarbakır olarak değil bütün ülke meclisinde sıkıntılar var. Ama bunlar için hepimizin bir şeyler yapması lazım. Bence yavaş yavaş başlandı buna ama bir süreç lazım tabii ki. Ama onların yine bu çocukların da elinde çok çalışmak lazım. Kolay değil. Çünkü çok aday var. Bunların içinden sıyrılabilmek kolay değil." ifadelerini kullandı. 

İyi bir jenerasyon yakaladık

Eski futbolcu Şahin son olarak "Gerçekten iyi bir jenerasyon yakaladık. Daha başarılı daha başarısız olması için bunlara bir fırsat verilmeli. Bizim de ülke olarak katıldığımız turnuvalarda bir başarı kazanmak lazım. Takım olarak iyi miyiz? İyiyiz. İyi oyuncularımız var. Gerçekten uzun yıllar ülkemize iyi gelecek oyuncu grubumuz var.  Başarı onların performansıyla ilgili. Ama bence başarılı olacaklar buna inanıyorum. Çünkü güzel bir gruba sahibiz. Çoğu da zaten Avrupa'nın büyük klüplerinde oynuyor. Bu da bir avantaj. Orada daha çok gelişme şansları daha fazla var. Bu da bence en fazla bir turnuva sonra ciddi bir başarı getireceğini düşünüyorum." dedi. 

Kaynak: AMED TIMES