AMED TIMES -  Diyarbakır'da motosiklet kiralayarak iş yerlerini kurşunlayan ve silahlı saldırılar gerçekleştiren çeteye yönelik düzenlenen 'Kule' adlı operasyonda, 6 şüpheli gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, farklı tarihlerde gerçekleştirilen iş yeri kurşunlama ve silahla yaralama olaylarına yönelik çalışma yaptı. KGYS ve güvenlik kamera görüntülerinden bir dijital alan oluşturan polis, çete üyelerinin motosiklet kiralayarak farklı renklerde folyo ile kapladıkları plakalarını söktüklerini belirledi. Belirlenen şüphelilerin adreslerine eş zamanlı 'Kule' adı verilen operasyon düzenlendi.

Diyarbakır’da uyuşturucu tacirlerine büyük darbe Diyarbakır’da uyuşturucu tacirlerine büyük darbe

Motosiklet ile polislerin önünden geçmiş

Operasyonda 6 şüpheli gözaltına alınırken, yapılan aramada suçta kullanılan ruhsatsız tabanca ve tüfekler ele geçirildi. Tabancalar kriminal polis laboratuvarına gönderildi. Balistik incelemenin ardından, silahların karıştığı diğer olaylar tespit edilecek. Şüpheliler işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Öte yandan şüphelilerden V.D.F.'nin olayda kullandığı ve farklı renk folyo kullandığı motosikletle Asayiş Şube Müdürlüğü önünden geçtiği anlar, güvenlik kamerasına yansıdı.

Kaynak: DHA