AMED TIMES - Diyarbakır Büyükşehir Belediye başkanlığı için 20’si siyasi parti, 2’si bağımsız ile 17 ilçede belediye başkan adayları, belediye meclis üyeleri ve muhtarları belirlemek için oy kullanacak. Yüksek Seçim Kurulu Diyarbakır verilerine göre, Diyarbakır’da, 1 milyon 164 bin 129 seçmen oy kullanacak.

2 dönemde de rakipsiz seçime katıldım

Diyarbakır’da sabah 07.00’da oy kullanma işleminin başlamasıyla Bağlar’ın Yeniköy Mahallesi’nde tek aday olan Mehmet Özkaplan muhtarlığını ilan etti.

Diyarbakır'da otellerde yer kalmadı Diyarbakır'da otellerde yer kalmadı

Diyarbakır Bağlar Yeniköy Mahallesi Mehmet Özkaplan rakipsiz seçime katıldığını söyleyerek şu açıklamalara yer verdi: “1973’te ilk başta dedem daha sonra babam muhtarlık görevinde bulundu. Ben 2004’ten beri muhtarlık yapıyorum 60 yıldır Yeniköy Mahallesinde muhtarlık yapmaktayız. 5 bin seçmeni olan mahallede iki dönem rakibim çıktı diğer iki dönemde de rakipsiz seçime katıldım. Daha öncelerinde büyük farkla kazandığım seçimde bu kez sadece ben adayım vatandaşların benden memnun olduklarını ve benim için sandığa gittiğini söylüyor ben hepsine çok teşekkür etmek istiyorum hem rakip çıkarmadıkları için hem de sandığa gittikleri için.”

Kaynak: AMED TIMES