AMED TIMES - Diyarbakır'da 23 Nisan törenine katılan Kulp Belediye Başkan Vekili ve aynı zamanda Kulp Belediyesi Meclis üyesi olan Nimet Yakut, Lice ilçe Kaymakamı Kerem Yenigün tarafından vekalet evrağı olmadığı gerekçesiyle törenden kovulduğu iddia edildi.

Kulp İlçesi’nde düzenlenen 23 Nisan etkinliklerinde iddiaya göre, Kulp Belediye Başkan Vekili Nimet Yakut’un yer almasıyla başlayan olaylar, Kulp Kaymakamlığına vekaleten bakan Lice ilçe Kaymakamı Kerem Yenigün’ün müdahalesiyle tansiyonun yükselmesine sebep oldu. Kaymakam Yenigün, Yakut’un vekalet evrağı olmadığı gerekçesiyle törenden ayrılmasını talep etti ve bu talep üzerine Nimet Yakut, törenden uzaklaştırıldı.

Olayın ardından, Kulp Belediyesi eş başkanları Fatma Ay ve Murat İpek’ten açıklama bekleniyor. Konuyla ilgili olarak kamuoyunun merak ettiği sorular arasında, vekalet evrağının olmaması durumunda başkan vekilinin etkinliklere katılıp katılamayacağı ve benzer durumlarda izlenecek prosedürler bulunuyor. Öte yandan belediye yetkililerinden edinilen bilgiye göre belediye tarafından vekaletin olduğu resmi yazının Kulp kaymakamlığına gönderildiği de belirtildi.

Diyarbakır'da adeta gök yarıldı! Diyarbakır'da adeta gök yarıldı!

Kaynak: Pasurun Sesi