AMED TIMES- Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, Diyarbakır'da hava sıcaklıklarının önümüzdeki günlerde mevsim normallerinin 3-4 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Bölge genelinde az bulutlu ve açık havanın hâkim olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji yetkilileri, Diyarbakır'da hava durumunun genel olarak sakin ve açık olacağını belirtti. Sıcaklıkların, mevsim normallerinin üzerine çıkarak, yaz aylarının etkisini daha yoğun hissettireceği öngörülüyor.

Hava Sıcaklığı

Hava sıcaklıklarının, mevsim normallerinin 3-4 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Bu durum, bölgede özellikle dışarıda çalışan ve hassas gruplar için dikkat edilmesi gereken bir durum yaratıyor.

Rüzgârın kuzey ve batılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. Bu rüzgâr akımları, sıcak havanın etkisini bir nebze olsun azaltabilir.

AK Partili eski belediye başkanı rüşvetten tutuklandı AK Partili eski belediye başkanı rüşvetten tutuklandı

Vatandaşların, yüksek sıcaklıklara karşı tedbirli olmaları ve özellikle öğle saatlerinde dışarı çıkmaktan kaçınmaları tavsiye ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, güncel hava durumu bilgilerini takip etmeleri konusunda uyarılarda bulunuyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 39°C

Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP °C, 37°C

Az bulutlu ve açık

SİİRT °C, 38°C

Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA °C, 40°C

Az bulutlu ve açık

Kaynak: Haber Merkezi