AMED TİMES -  Kahramanmaraş merkezli depremde evleri yıkılan ve hasar alan vatandaşlar için aralarında Diyarbakır'ın da olduğu 11 ilde kura çekimi yapıldı.

Diyarbakır’daki depremzedeler için Merkez Bağlar İlçesi Oğlaklı köyünde yapılan kalıcı konutların ikinci etap kura çekimi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın telekonferans yöntemiyle katılmasıyla yapıldı.

Daha önce tamamlanan bin 423 adet konuttan oluşan birinci etap Oğlaklı konutları Merkez Yenişehir ilçesindeki Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Törenleri” İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın katılımıyla gerçekleşmiş ve konutlar hak sahiplerine verilmişti.

Diyarbakır’da akrep ve yılan paniği Diyarbakır’da akrep ve yılan paniği

Bugün 11 ilde eşzamanlı saat 14:00’da yapılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı kura çekiminde Bağlar İlçesi Oğlaklı Mahallesi 2.Etap’taki 2 bin 992 konutun hak sahiplerine verildi.

Törene Telekonferans ile katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kura çekiminde anahtarlarını alan vatandaşlara hayırlı oturmalarını diledikten sonra Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından yapılan dua ile tören son buldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ