AMED TIMES - Diyarbakır, Bağlar ilçesi Alatosun Mahallesi'nde bulunan ve 9 mezranın su ihtiyacını karşılayan su deposundaki kasıtlı tıkanıklık, DİSKİ Genel Müdürlüğü ekiplerince giderildi.

Diyarbakır, Bağlar ilçesi Alatosun Mahallesi'nde bulunan ve 9 mezranın su ihtiyacını karşılayan su deposunun kasıtlı olarak tıkatıldığı ifade edildi. Kasıtlı tıkanıklığın, DİSKİ Genel Müdürlüğü ekiplerince giderildiği belirtildi.

DİSKİ, tıkanmanın kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kasıtlı yapıldığını belirterek, inceleme başlattı.

ALO 153 hattına gelen su kesintisi ihbarları üzerine harekete geçen Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları incelemeler sonucunda sorunun Alatosun Mahallesi'ndeki su deposunda olduğunu tespit etti.

Diyarbakır Arkeoloji Müzesi Giriş Ücretleri Ne Kadar? 2024 Giriş Ücreti Diyarbakır Arkeoloji Müzesi Giriş Ücretleri Ne Kadar? 2024 Giriş Ücreti

 Kasıtlı tıkanıklık tespit edildi

Kom Deresi, Keloşk, Kale, Ziyaret, Dereboyu, Alaçimen, Darbi, Pamuk ve Laçin mezralarının su ihtiyacını karşılayan içme suyu deposunun çeşitli plastik malzemelerle kasıtlı olarak tıkandığı belirlendi. Sorunun ivedilikle tespit edilip çözüme kavuşturulmasının ardından 9 mezraya yeniden su verilmeye başlandı.

Konu hakkında inceleme başlatan DİSKİ Genel Müdürlüğü tıkanıklığa sebep olan kişi veya kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağını bildirdi.

Kaynak: DİSKİ